начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Помощ за тълкуване на "търговско съобщение".

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ за тълкуване на "търговско съобщение".

Мнениеот bulhomes » 28 Окт 2015, 16:54

Търсих с търсачката, но не открих такава тема и затова пускам тази. Обяснавам казуса:

Създавам един безплатен информационен портал - http://www.ukazatelite.com Въвел съм около 130 000 фирми, до които искам да изпратя нарочно писмо за потвърждаване или изтриване на данните и чак след това потвърдените ще бъдат видими. Трудно ми е да изтълкувам чл.5 на ЗЕТ - "Чл. 5. (1) Търговски съобщения по смисъла на този закон са рекламни или други съобщения, представящи пряко или косвено стоките, услугите или репутацията на лицето, извършващо търговска или занаятчийска дейност или упражняващо регулирана професия." и по-специално подчертаната част. Защото тук става въпрос за безплатна услуга и не ми е ясно дали спада към подчертаното.

За да е още по-сложен казуса - в процеса на безплатната регистрация има и посочена възможност за платено участие (не е в писмото), но е изключена по подразбиране и спомената само в 2 реда, откриващи обяснения за нея само след изрично натискане на някой от тези 2 реда и не възпрепятстваща по никакъв начин безплатната регистрация, предмет на писмото.

За да не си помисли някой, че търся безплатен адвокат тук - готов съм да си платя за съвета, защото познатите ми адвокати не са имали такива дела, не открих и решения за такъв казус (само за нарушения по чл.6)
bulhomes
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2007, 19:12

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron