начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Задълженията на Енерго про

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Задълженията на Енерго про

Мнениеот zlato » 13 Окт 2015, 13:21

Здравейте, преди години знаем, че доставчиците на ел.енергия изкараха електромерите на потребителите извън имота им. Нашият електромер беше сложен в обща кутия, с този на съседите, непосредствено до входната ни порта/живеем в къща/. Проблема започна, когато осъмнахме няколко пъти без ток, благодарение на спуснат предпазител. На мястото на вече счупения катинар,който Енерго про сложиха с монтирането на кутията, сложих нов. След известно време и той беше премахнат, а токът ни спрян от предпазителя. Като подежурих известно време на прозореца, разбрах че това се дължи на съседката, която има проблеми с нервите и по цели нощи не спи. В Районното освен прдупреждение, в отговор на жалбата ми, друго няма . Тъй като и другия електромер е в кутията, не може да се води "посегателство" при разбиване на катинара. Отнесох въпроса до Енерго про - Варна, с молба да ми бъде отделен електромера в отделна кутия с цел предоставяне на сигурна услуга. Отговорът беше, да си внеса такса, която е към 180 лв. за да ми бъде отделен електромера в отделна кутия. Съгласих се, но след като си плащам поисках, другия електромер да бъде преместен до портата на ползвателя си/т.е.съседите/ Заставайки, по няколко пъти на ден пред таблото с електромерите, тази жена ми препречваше входната порта към имота ни/умишлено/ и аз трябваше да чакам, да благоволи да се отмести за да си вляза. Енерго про отказа такова преместване, под предлог, че ще трябва ново копане, тръби и т.н./разстояние около10-15м./, което много оскъпявало.
Моля за съвет, какви са ми правата в случая? Трябва ли електромера ми де е в отделна кутия/така беше преди да го изкарат на улицата/, какви са основанията да изисквам от Енерго про сигурна услуга/т.е. да не ми спира тока, който си поиска/.
Имат ли право на границата на имота ми/оградата на двора/ да поставят друг електромер освен моя?
zlato
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 16 Апр 2009, 16:20

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron