начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Бързи кредите - кратък въпрос

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Бързи кредите - кратък въпрос

Мнениеот kamenp » 13 Май 2015, 21:56

Здравейте, първо.
Случи се така, че взехме от т.нар бързи кредити три малки кредита - всеки от 100 до 200 лева, от различни фирми.
Но се струпаха някои проблеми, които за момента не ни позволяват да ги изплатим. Кредитите ще бъдат върнати до три месеца. Особено от едната фирма, макар, че сме и обяснили и казали, че до около три месеца, ще и върнем кредита, заплашват доста нагло със спам най-вече от смс-и, обаждания и и мейли. Последният съдържа следното съобщение:
Считайте се уведомен, че в качеството Ви на длъжник на Фератум България ЕООД сте призован, в 7
(седем) дневен срок да извършите доброволно погасяване на заема си към дружеството.
След изтичане на срока, Фератум България ЕООД ще предприемe всички законови действия за принудително събиране на задължението
Ви, в това число, но не само:
Ще прехвърли вземането Ви към фирма подизпълнител за събиране на лоши вземания;
Ще подаде информация за задължението Ви към Централния кредитен регистър при БНБ, което ще направи невъзможно
ползването на други кредитни услуги за в бъдеще;
Ще пристъпи към съдебни действия за събиране на вземането;


Въпроса е следния, засипват ни с смс-и мейли и обаждания, в стил заплахи.
Фератум, Минизаем и Вивакредит.
Аз лично преди време бях вземал от Easy Credit - също малко сума, 200 лева, но хората бяха много точни и когато се случеше да се забавя ми начислиха нормална неустойка от 9 лв.
Тия трите, които споменавам по-горе започнаха да плашат с някакви свръх лихви от рода на 20 лева на ден, отделно от съдебни дела и не знам какво и то за по 100-200 лв заеми.
Доколкото съм проверил, закона не позволява на годишна база да се начисляват повече от 50% ГРП, за какъвто и да било вид кредит.

Ясно е, че парите са в тях, и знаейки в каква държава живеем на практика правото е на тяхна страна, но аз лично съм бесен от тази наглост и съм готов да се съдя.

Бих се радвал, да чуя какво мислят специалистите по този въпрос.
kamenp
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Апр 2015, 22:08

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron