начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Доброволно отказване от родителски права?!?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Доброволно отказване от родителски права?!?

Мнениеот niqjijibiji » 22 Май 2014, 13:27

Скъпи,дами и господа...
Казусът е следния:
Биологичният баща е съгласен доброволно да преотстъпи на майката на хлапето пълните родителски права.
Моля да ме ориентирате,какво следва.
Той е припознал детето и е с неговите имена те ще се променят ли? :roll:
Благодаря, усмивки и поздрави от мен!
niqjijibiji
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Май 2014, 13:22

Re: Доброволно отказване от родителски права?!?

Мнениеот lanfear » 23 Май 2014, 17:18

Не става.
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Доброволно отказване от родителски права?!?

Мнениеот bird_of_paradise » 23 Май 2014, 19:39

:roll: :) ...
niqjijibiji написа:Скъпи,дами и господа...
Казусът е следния:
Биологичният баща е съгласен доброволно да преотстъпи на майката на хлапето пълните родителски права.
Моля да ме ориентирате,какво следва.
- спогодба, с нотариално удостоверяване ( която, как да кажа ...е нищожна, нейсе и аз прибягвам към нея, когато има относително съгласие) или съдебно дело, с което съдът ( апропо, само той е властен да се произнесе по тея въпроси-род. права, местоживеене, издръжка, режим на лични) ще ви присъди правата върху детето, което както и да го погледнем не е въпрос окончателен.. и в бъдеще подлежи на промяна при промяна в обстоятелствата
Той е припознал детето и е с неговите имена те ще се променят ли? :roll:
- категорично не, при тези обстоятелства, без оглед, какво ви се говори тук ( е, освен ако е осмиващо, опозоряващо и прочее по ЗГР).

За да има промяна в имената, то ще се наложи това дете да бъде осиновено от трети, който първо трябва да ви е съпруг и от там насетне следва привързаност на детето към третия, становище на ОЗД и идва благоразположението на биологичния за осиновяване.

Благодаря, усмивки и поздрави от мен!
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Доброволно отказване от родителски права?!?

Мнениеот lanfear » 23 Май 2014, 20:38

Само че за целта трябва да се "освободи" детето от настоящия си произход по баща, за да може да се търси произход от новия съпруг. Хайде сега да видим как става това и в какви срокове,... :)
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Доброволно отказване от родителски права?!?

Мнениеот bird_of_paradise » 23 Май 2014, 21:51

lanfear написа:Само че за целта трябва да се "освободи" детето от настоящия си произход по баща, за да може да се търси произход от новия съпруг. Хайде сега да видим как става това и в какви срокове,... :)


Ако тази вметка е към мен- моля уточни, защо, според теб, в производството за осиновяване е необходимо да се "освобождава" от установен произход. :)

За производството по оспорване на припознаването - сори, ама ако припозналият го е и негов ( на детето) биологичен родител - ще е поредна загуба на време и средства в безсмислени дела. Дори да се игнонирарат сроковете.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Доброволно отказване от родителски права?!?

Мнениеот lanfear » 23 Май 2014, 22:37

За припознаването става въпрос. За осиновяването не го коментирам изобщо, защото съм доста убедена, че съдът няма да го разреши. Естествено, воля на майката е да опита.:)
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Доброволно отказване от родителски права?!?

Мнениеот portokal » 23 Май 2014, 22:52

Всичко казано е вярно, само дето според мен въпросът никак не е ясен - май изобщо не е ясно какво имат предвид хората, когато питат за "преотстъпване на родителски права". Не е ясно какво е за питащата "преотстъпване" и най-вече какво е родителски права, че и "пълни" (не съм чула да се делят на пълни и непълни), щото за някои вярно е същото като произход. Изобщо не е ясно какво пита и какво иска да постигне.

Разлика между произход и родителски права има, юристите го знаят, разбира се, но хората извън професията понякога смятат, че лишаване от родителски права и оспорване на произход е едно и също и че като лишиш бащата от родителски права, го заличаваш от акта за раждане и сменяш името на детето. От своя страна и лишаването от родителски права се бърка с възлагането им за упражняване на другия родител.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Доброволно отказване от родителски права?!?

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Май 2014, 00:52

lanfear написа:........ За осиновяването не го коментирам изобщо, защото съм доста убедена, че съдът няма да го разреши. ...

:) Ти отрече норми от СК ( мои дела и постановените по тях СР няма да коментирам), но и аз категорично ще ти заявя- може, можеее :wink:

Съгласна съм с портокал, писах в темата, за да апострофирам категоричността на Димитров.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Отказ от дете и издръжка

Мнениеот abibii » 21 Дек 2017, 22:16

Здравейте
Моя пациентка не живее с мъжа си от 10 г
Причини
1 попада в семейство лихвари от ромски произход
2 ражда дете 2007 г бащата на детето го признава, веднага след това я води в съда , принуждава е да се откаже от детето – гони я от дама си
3 съди я за издръжка ,но през това време не и дава личната карта
4 пенсионират детето получават семейни но личната карта не и връщат !
5 детето е на 10 г през всичкото това време те я търсят да изплаща издръжка на детето
6 тя не може да започне работа няма лична карта неграмотна е няма дори 1 клас
7 наложи се да я прегледам не писках пари за прегледа ужасих се от това което тя ми разказ .Аз го разказвам на вас.
8 Сега и казват ,че ще влезне в затвора, ако не плати издръжката
9 тя казва - не искам детето,нямам къща , пари ,работа.
10 храня се от кошовете,нека да ме затворят и аз да се храня.
11 Ако имате време кажете ми мога ли да и помогна .
12 Какви са стъпките по законен ред ,за отказване от родителски права и от издръжка на детето .
abibii
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Мар 2009, 11:59


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron