начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот Melly » 07 Мар 2012, 15:07

Брех, ами....
То не е за питане, Инспекторе. Една кратка справка показва, че същата е действащ адвокат от 2007. :wink:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот inspectora » 07 Мар 2012, 15:20

Melly написа:Една кратка справка показва, че същата е действащ адвокат от 2007. :wink:


Еее, не така. Може да е съвпадение на имена, може някой да се представя за някой друг ... Без такива категорични изводи. Пък ако съвпадението не е съвпадение ... да си лежи на съвестта на тези, които са дали диплома на дамата ...

Каквото можем да направим тук - правим. Поне минаваме по темите, за да не се "опари" някой от четящите ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот Melly » 07 Мар 2012, 16:20

inspectora написа:
Еее, не така. Може да е съвпадение на имена, може някой да се представя за някой друг ... Без такива категорични изводи. Пък ако съвпадението не е съвпадение ... да си лежи на съвестта на тези, които са дали диплома на дамата ...

Съвпадение по един показател е случайност. На тази плоскост съм съгласна с теб.
НО, Съвпадение на повече от два показателя, повярвай, не е случайност.
Единствено изключение от това правило предвид виртуалната среда, в която общуваме, е от този аватар да пише някой друг, а не колегата janetastoimenova.
Косвени доказателства изключват този извод. Поне за мен.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот tochotocho » 28 Ное 2018, 21:26

Темата е вечно актуална ! Нека всичко се движи, прави по правилата, законите. Наемател е ЕООД. Не плаща и не освобождава имота. За освобождаване съответно иск. Кога ще се реши ? БОГ знае! Допускам поне 12 месеца до Решение, Из.лист, Съдия-изпълнител и пр. И какво става с неплатения наем/обезщетение за ползването на имота за тези 12 месеца. Съдиш ЕООД, , в банката има само 5 лв. в офиса всичко не е на ЕООД-то . Демек за наема СТУДЕНА вода. БЪРЗО производство- би трябвало да има норматив , мах. 3 месеца. При просрочие ОТГОВОРНОСТТА на държавата !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот tochotocho » 28 Ное 2018, 21:37

Допълвам! Кое е по-добре- наемен договор с физ.лице или наем договор ООД, ЕООД. А възможно ли е , допустимо ли е , при наемен договор с физ.лице да се искат гаранции-ГАРАНТИ БАЩА, МАЙКА, СЕСТРИ, БРАТЯ И ДР. СЪС СЪОТВЕТНИ ЗАПЛАТИ И ПОДПИСАЛИ КАТО ГАРАНТИ ПРЕД НОТАРИУС!
При договор с ООД, ЕООД през съответна банка. Наемателят тегли кредит и банката ми плаща месечния наем .по договор 3 години ! Платец на наема е банката. Не ме интересува как той/наемателя / се оправя с банката. Тя да си го търси, а на мен да си ми плаща наема до срока на договора. Как ви се струва !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот ivan_lawyer » 29 Ное 2018, 06:50

Аз съм древен хазяин. Даже във факултета ми беше единият прякор това - Хазяина. Давах си апартаментите под наем, но да си мълча по-добре.

Само фейс-контрол - тоест преценка на външен вид. Изпочупиха ми маса посуда, порцелан, отмъкват си каквото искат. Само преценка на лицето в момента на сключване на договора.

Гаранти - не може да има. Сега учредявам - в процедура съм, не знам какво трябва да се направи, но ще стане факт - едно малко сдружение на наемателите, което косвено ще повлияе на наемодателите, като ще се получи взаимовръзка. Взаимна връзка за изглаждане на отношенията.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5231
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот nikodim77 » 29 Ное 2018, 23:48

Здравейте,
Зачетох темата както и всички теми, всяка вечер (като ми остане време) Като изключим туй що ми мина през акълеца, като чл. 232; 233/1/ и т.н. от ЗЗД, че и куп други разпоредби, и варианти... включително и такива за изгонване на некоректния „наемател” по реда на ЗУЕС във вр. с чл 45 от ЗС... Все пак и аз, стигам до извода за делце пред РС. Така наречената „бърза процедура”, по която съдът не търси плащания – неплащания, кой кого и какво е..., а просто установява имало ли е сключен договор за наем за имота и дали действието на същия е прекратено. Като в случай, че договорът за наем е прекратен, а наемателят отказва доброволно да освободи имота, то съдебният акт следва да бъде в насока – освобождаване на имота от „наемателя”. Така или иначе питащия не сочи повече инфо, като срокове в договора, какво е било съдържанието на нот. покана и т.н.
Но! Включих се в темата заради направилият ми впечатление въпрос:
„...Извинявам се за въпроса, но Вие юрист ли сте?”
– отправен към друг участник в темата (форума). А участникът задава поредица – въпроси, които считам, че са на място. Тълкувам – „вече сте собственик”, като изразна грешка, а н като констатация, че преди това не е бил собственик... Да, наистина не споделям становището, че искът за собственост е единствен вариант. Обаче не е изключен такъв. За нас четящите и участващи в темата, а вероятно дори и за питащия, не са известни целите и мотивите за отказ от напускане на имота. Така също не ни е известно, какъв е периодът през, който „наемателят” продължава да ползва този имот (имам предвид след датата на изтичане – срокът на договора)?! Тези му действия може да се окажат користни (да се вживява като владелец) с оглед възможността, която предполага институтът на придобивна давност (чл. 79 от ЗС). И ако намеренията му са такива, то нещата не са добре... За това – не по форумите, а при АДВОКАТ!
Иначе по въпроса: „...имам ли право в присъствие на свидетели да вляза в имота си?” ето едно интересно СР:
http://www.rs-plovdiv.com/%D0%94%D0%B5% ... 19-04-2017

пп. леле, чак сега след като си изтипосах мнението видях, че темата е от 2012 г.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот ivan_lawyer » 30 Ное 2018, 08:10

Темата е вечно актуална както се каза по-горе. За съдебните срокове 2012 е все едно дали е 2001 или 2012. Имам дело от 2000 г. Тоест мога да го подновя един вид.

Въпросът е в превенцията на лошите наемни отношения.
Исковете са интересно решение, сега има и неприсъствени решения. Тоест - веднага изпълнителен лист. Ма то няма действащи ЧСИ, къде в студ и пек, там каквото беше - ще работят.
Нали с изп. лист ще трябва ключар, наряд от полицията - мани, мани.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5231
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот tochotocho » 06 Дек 2018, 20:48

Българско законодателсво. Наемателят държи имота, не го освобождава и не плаща уговорения наем! Решение - съдебни разправии. Дело за освобождаване - колко време трае? Относно наема, обезщетение- наемателят е ЕООД с 5 лв. в банката и без материални активи. Всичко е чуждо или под наем. Тарикатска история! Няма РЕШЕНИЕ за гаранция при отдаване под НАЕМ! ИМА, наемателят гарантира заплащането на наема за срок от 2 години, напр. 24 м. х 1000 евро = 24 000 евро и се прави ипотека на негов, на леля му имот! НЯМА ткъв наемател.. Всичко е риск!

Дайте по- сполучливо решение!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот tochotocho » 23 Дек 2018, 20:57

В западните страни наемните отношения се уреждат чрез съответната фипма, която е и синдик на сградата. Наемът се превежда на фирмата, тя си взема комисионното и остатъка превежда на собственика. Външно изглежда перфектно. Но наемателят спира да плаща, / и след няколко месеца установяваш,че наемателя е изчезнал. Тихо и кротко с ключар си влизаш във владение, ремонт и отново нов наемател . Рискът си е за собственика. Установи се ,че синдика/фирмата не отговаря финансово !синдика нищо не може да направи.
У нас РБългария: 1.Наемодател физическо лице. Имаш посредник -фирма за недвижими имоти. Изискваш справка от месторабота, заплата, срок на трудовия договор, отзиви, препоръка от работодателя! Т.е. лицето да не е от 10 дни на работа със срочен трудов договор 6 месеца. И кой ще гарантира изпълнението на наемния договор. Така както банките изискват поне двама гаранти при просрочие. Нотар. заверки и т.н. Така риска е минимализиран. Ще гониш гарантите!
2. Наемателят е фирма, ЕООД или ООД. Вчера се е регистрирала. Няма активи, в банката има 5 лв. Бягай от такива. Ще плати 1-2 наема и после иди го гони. След време ще го извадиш по съдебен път, но неплатените наеми, обезщетения , как ще си ги получиш. Никак! Затова и тук мисли за гаранции!Защо да не тегли наемателя, краткосрочен кредит равен на 12 месечен наем и банката да превежда на наемодателя месечния наем, твърдо за 12 месеца и да си търси от кредитополучателя погасителните вноски. Ако спре да погасява да си го гони, а на собственика в рамките на 12 месеца да плаща наема. Или ако наемният договор е за 2 години х 500 лв мес т.е за 12 хил лв.. - прави се ипотека на имот - на лелята, вуйната, сестрата и т.н.
Във всички случай рискът е при собственика, особено при отдаване на реновирани, обзаведени апартаменти. Какво като сте направили опис-протокол. След две години изчезва и намираш развалина, често и отнесени вещи.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот neromare » 09 Яну 2019, 18:29

chadel написа:Издебни момента, докато го няма наемателя, отвори с ключар, ако нямаш ключ, смени патрона и си готов. Нека той да те съди, ако иска.


Ти си бил много умен. Дано, ако си адвокат — всеки да пропуска кантората ти!

Като отвори с ключар и влезе и смени ключалката "и е готов", къде остават вещите на наемателя бе? Ако ги задържиш е кражба, ти му обсебваш вещите, с които живее и са му крайна необходимост. Крадеш му и лична информация, има компютри с пароли най-вероятно! Ако му изхвърлиш вещите някъде, е доста повече от вандализъм, няма да се учудя ако те задържат в ареста и те осъдят по бързата процедура директно. А си представи сега, че има скътани пари някъде и после каже че си му влязъл и си му взел всичките пари, такива проблеми ще дойдат, че майка ти ще си отиде от тоя свят.
neromare
 

Re: Освобождаване на имот от некоректен наемател.

Мнениеот neromare » 09 Яну 2019, 18:33

janetastoimenova написа:Искът за собственост е единственият ви вариант, поне според мен. Какъв вид договор за наем сте сключили? Срочен или безсрочен? Има ли уговорка в него за последиците от неплащането на наем? В крайна сметка сигурен ли сте, че сте прекратили този договор коректно? Ако е така, то вече вие сте собственик и можете да си влизате в имота спокойно, да си смените патрона и т.н. А ако искате да го отстраните от имота си водите иска, посочен по-горе, като едновременно претендирате и обезщетение за времето, през което сте бил лишен от ползване на собствения си имот. Много време и пари ще си спестите, ако просто се консултирате с адвокат. Дори и да не желаете да водите дело, един адвокат би могъл да ви посъветва за всички решения, които имате пред себе си. И вместо да търпите загуби срещу една кратка консултация ще спестите и нерви и ядове. За повече инфо - janetastoimenova@yahoo.com. Успех!


Поредната провинциална тарикатка, която иска да направи някой лев на гърба на някой "балък". Аз сега да те питам, голямата адвокатка, кой и къде и как ще пренесе вещите на наемателя, ако имотът е пълен с негови вещи? Да речем вътре има компютри, пари, бижута, дрехи, всичко му е там. Като му смени ключалката и му ограничи достъпа до вещите му, това как не е кражба?
neromare
 

Предишна

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта


cron