начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Казус с изисквания на работа

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус с изисквания на работа

Мнениеот senorhec » 06 Дек 2021, 15:22

Привет, нуждая се от Вашата помощ по следния казус.

Моят работодател иска да ме накара да използвам дигитална платформа (която не е собственост на работодателя) за обработка на плащания, но въпросната изисква качване на личен документ за верификация на самоличността. Това се посочва като нужна стъпка за спокойствието на клиентите ни.

Имам ли право да обжалвам използването на системата заради GDPR, ползване на лични документи на приложения от трета страна прочие?

Благодаря предварително!
senorhec
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2021, 15:14

Re: Казус с изисквания на работа

Мнениеот angel615 » 20 Май 2022, 06:50

страхотно предложение за адвокатите да се чувстват по-спокойни tonos para celular gratis
angel615
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2022, 06:40

Re: Казус с изисквания на работа

Мнениеот guest1 » 22 Май 2022, 21:27

senorhec написа:Привет, нуждая се от Вашата помощ по следния казус.
Моят работодател иска да ме накара да използвам дигитална платформа (която не е собственост на работодателя) за обработка на плащания, но въпросната изисква качване на личен документ за верификация на самоличността. Това се посочва като нужна стъпка за спокойствието на клиентите ни.
Имам ли право да обжалвам използването на системата заради GDPR, ползване на лични документи на приложения от трета страна прочие?
Благодаря предварително!

Има, разбира се.
Най-малкото защото - сега Вие сте натоварени с тези плащания, „утре“ ще е друг. Но Вашите данни ще останат в системата.
Принципно избягвам да смесвам лична и служебна идентификационна информация. Най-просто казано - от служебния телефон се обаждам само на много близки хора, с които поддържаме постоянна връзка и ми звънят основно на личният номер.
Няколо пъти са търсили бивши служители на такъв номер.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron