начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Дело срещу община!

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дело срещу община!

Мнениеот koko29 » 27 Окт 2021, 16:00

Здравейте, от година водя преговори с една община на територията на Пловдивска област, за изграждане на 1 улица и 2 прилежащи преки. Улиците са в регулация, вътрешни и единствените без покритие в квартала. Писах писма до кмет, Министерски съвет, Министър на финанси (за осигуряване на средства), Омбудсман.... Само до Дядо Коледа не съм.... И нищо. Дойде време да се обърна към Съда и моля за мнение за добър адвокат по подобни дела? И има ли нещо специфично, което трябва да знам, че не искам да разчитам изцяло на адвоката?
koko29
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Мар 2015, 12:15

Re: Дело срещу община!

Мнениеот guest1 » 28 Окт 2021, 00:21

Специфичното - не само за тези, а за всички случаи е, че ...
Ако ползвате услугите на адвокат - му се доверявате 100%!
Затова в договор за правна защита и съдействие или договор за юридическа помощ - страните са „довереник“ и „доверител“!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дело срещу община!

Мнениеот koko29 » 03 Ное 2021, 12:19

Съжалявам, но на 100% се доверявам само на двама човека, и адвокатът не е един от тях....
В съзнателния си живот съм водил три дела (по ЗУЕС, по СК и по НК) и само от адвоката по последното дело нямах забележки. Първият забрави да поиска от съда възстановяване на разходите, вторият беше объркал членове за бракоразводното дело, но третия си свърши работат блестящо (а беше най-тежкото дело). Та по тази причина попитах за конкретен специалист, не съм питал кой може да ме назидава?! Но пък първите двама ме научиха да не се доверявам изцяло, за което им благодаря и на тях.
Благодаря на човека, който се свърза с мен на ЛС!

guest1 написа:Специфичното - не само за тези, а за всички случаи е, че ...
Ако ползвате услугите на адвокат - му се доверявате 100%!
Затова в договор за правна защита и съдействие или договор за юридическа помощ - страните са „довереник“ и „доверител“!
koko29
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Мар 2015, 12:15

Re: Дело срещу община!

Мнениеот guest1 » 03 Ное 2021, 17:21

koko29 написа:Съжалявам, но на 100% се доверявам само на двама човека, и адвокатът не е един от тях....
В съзнателния си живот съм водил три дела (по ЗУЕС, по СК и по НК) и само от адвоката по последното дело нямах забележки. Първият забрави да поиска от съда възстановяване на разходите, вторият беше объркал членове за бракоразводното дело, но третия си свърши работат блестящо (а беше най-тежкото дело). Та по тази причина попитах за конкретен специалист, не съм питал кой може да ме назидава?! Но пък първите двама ме научиха да не се доверявам изцяло, за което им благодаря и на тях.
Благодаря на човека, който се свърза с мен на ЛС!

Странно и бих казал - наивно и противоречиво мнение!
Първо! Вие питате - ние отговаряме. Това, че не ви харесват отговорите - си е ваш проблем!
Второто. Първо сте категоричен „адвокатът не е един от тях“ (тоест - всички адвокати), после хвалите конкретен специалист?
Трето. Участвали сте (като страна) в 3 (три) съдебни дела и резултата е 2:1. Когато станат поне 30 - тогава ще правите обобщаващи изводи!
Не съм искал - да ви назидавам, ама сега - направо ви „дърпам ушите“! Щом сте много доволен от „третия адвокат“ - защо не ползвате него? Или поне питайте го - за препоръка.
Да- всяка материя е специфична. Затова, за моите неща - от 15-20 години - ползвам двама-трима адвокати и двама нотариуси. Не едновременно де!

Пп. За препоръки, имам принцип - „Препоръчвай само в краен случай!“
Най-малкото - трябва да се знаят подробности и да съм сигурен, че препоръчания ще се справи. Защото си залагам името, препоръчвайки!
И не бързайте да се радвате, че някой ви е писал на ЛС. Народът е казал - „Когато се разбърка водата - отгоре излиза пяната!“
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дело срещу община!

Мнениеот koko29 » 04 Ное 2021, 11:38

Третият адвокат каза, че не е неговата материя и не е сигурен в себе си (за което му прави чест), но и не може да ми препоръча друг.
ЛС-то беше просто съвет как да постъпя, не предложение.
koko29
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Мар 2015, 12:15

Re: Дело срещу община!

Мнениеот guest1 » 04 Ное 2021, 20:23

koko29 написа:Третият адвокат каза, че не е неговата материя и не е сигурен в себе си (за което му прави чест), но и не може да ми препоръча друг.
ЛС-то беше просто съвет как да постъпя, не предложение.

Здравейте ... отново. Виждам, че сте по-спокоен!
Една от причините - да не харесвам част от адвокатите е, че предварително „свалят звезди“ и обещават всичко. А после - „Ами той .. съдът така реши!“ Но хонорара е взет.

Спомням си един случай:
Стандартен казус с много практика и без прецеденти. Още по принцип- без навлизане във спецификата. Адвоката беше убедил клиента си, да обжалва - макар (би трябвало) да знае, че ще загубят. И към интереса до момента - стотина хилядарки - се добавят 10-15 хиляди за такси, експертизи, адвокатски и юрисконсултски хонорари!

За конкретния въпрос - улиците, сещам се за поговорката - „За вода ходи жаден - не ходи бърз!“
Не виждам как - даже с решение на Съд - ще се преодолее простия отговор „Пари няма (действайте)“!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дело срещу община!

Мнениеот koko29 » 04 Ное 2021, 20:43

И като нямат пари ние какво да направим?! Да свиваме уши като кокер-шпаньол ли?! Когато са определили сумите за МДТ би трябвало да са предвидили тези разходи, всеки кмет знае какво става в неговата община и от какво има нужда.... И ние, живущите там нямаме излишни пари за данъци, но никой не ни пита. Да не споменаваме, че по презумция данъците се събират, за да се покриват обществените потребности. Да намерят, имат и годишна целева субсидия от държавата. Не им се дават просто...
koko29
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Мар 2015, 12:15

Re: Дело срещу община!

Мнениеот guest1 » 04 Ное 2021, 21:52

koko29 написа:И като нямат пари ние какво да направим?! Да свиваме уши като кокер-шпаньол ли?! Когато са определили сумите за МДТ би трябвало да са предвидили тези разходи, всеки кмет знае какво става в неговата община и от какво има нужда.... И ние, живущите там нямаме излишни пари за данъци, но никой не ни пита. Да не споменаваме, че по презумция данъците се събират, за да се покриват обществените потребности. Да намерят, имат и годишна целева субсидия от държавата. Не им се дават просто...

Добре дошли в България! Тука ... е така!
Не съм ходил скоро, но 2015 година - в квартал „Модерно предградие“, София (местните му казваха „мизерно“) нямаше изобщо улици - между имотите с къщи. Тревясала поляна с коловози. Макар, че се казва „предградие“ - си е доста навътре „у градо“ - между Люлин 10 и Надежда!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дело срещу община!

Мнениеот todorst » 08 Яну 2022, 20:04

изчаквах, но нека да споделите- намерихте ли свесен адвокат ? При нас, София ,Красно село пред блока е ужасно. И ние си пишем до кметицата, но дори не ни отговаря ! Дали можем да я осъдим- да ремонтира улицата?
todorst
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron