начало

ВКС решава може ли да бъдат атакувани безсрочно договорите, сключени от незапретени психичноболни ВКС решава може ли да бъдат атакувани безсрочно договорите, сключени от незапретени психичноболни

Достъп до наземен гараж в двор

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Достъп до наземен гараж в двор

Мнениеот vasgg88 » 07 Апр 2020, 15:01

Привет на всички в групата !!

Преди около година закупих гараж 4 / прилагам план на разпределение/. За съжаление тогава не настоях архитектурен план, според нотариуса не ми трябвало. Една година по-късно строителя на сградата е получил правата върху имота и сега продава паркоместата П1 и П2/ от плана на разпределението/. Как ще ги продаде не ми е известно, дали като общи части или като право на ползване. ПРОБЛЕМА е видно от схемата, че ми блокират достъпа до гаража, не мога да направя маневра напред и след това влизам назад. Не е възможно и влизане напред. Прилагам още една схема с разположението на подхода към гаражите спрямо улицата. На практика не спират пред гаража, но няма и 5 м до оградата и не мога да правя маневри. Кое е това пространство за маневриране пред гаража и как се дефинира ?Сградата е строена 2010г. и според думите на една моя приятелка, която е урбанист, преди не са взимали радиусите на завиване при колите. Мога ли да си търся правата при нотариуса, при който сключих сделката? Моля Ви, за съвет, мнение и коментари!!!

Прилагам и линк към схемата с гаражите: https://we.tl/t-C49C7ye7Kr
vasgg88
Младши потребител

Назад към Взаимопомощ