начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Настоящ адрес

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Настоящ адрес

Мнениеот badenough » 27 Мар 2017, 12:06

Здравейте :) Имам доброто желание да си направя адресна регистрация в София, за да не се налага да тичам до родния град за разни нещица. Казусът ми е следния: живея при моя приятел във фамилната им къща. Нотариалният акт е при бащата, а той е...хм, особен характер и е отказвал както да го даде, така и да дойде лично. Някакъв друг вариант да докажа, че живея там?
badenough
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Апр 2012, 09:28

Re: Настоящ адрес

Мнениеот thebeast » 27 Мар 2017, 18:37

Пробвайте с майката...
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Настоящ адрес

Мнениеот weronik » 16 Ное 2017, 23:38

Здравейте,
пиша тук за да не създавам нова тема :lol:
Казуса е следният - Майка ми от последният месец вече живее в самостоятелна квартира, наета чрез брокер с валиден договор. При подписването хазаина увери, че няма проблем тя да се регистрира за временна адресна регистрация.
Когато обаче я придружил до кметството за да се регистрира, от там отказали такава, след като видели, че натуралният акт представен от хазаина ѝ, за въпросният адрес е за Стопанска сграда. Заявили, че в Стопанска сграда не може да се регистрира за временна адресна регистрация, нито за постоянна такава.
Обаче хазаина, упорито твърди досега, че предишната наемателка се е регистрирала на същият адрес, и дори не са го викали за натуралният акт. Не успях да разбера дали е било за постоянен адрес или временен, но не и разбрах как е успяла квартирантката да си набави тази адресна регистрация... :?
Та въпросът ми е, има ли начин майка ми да се регистрира на този адрес, въпреки, че сградата се води Стопанска? Благодарна съм за всеки съвет!
weronik
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Ное 2017, 23:03

Re: Настоящ адрес

Мнениеот bliznaci1986 » 17 Ное 2017, 11:54

Здравейте.
На този имот само стопански сгради ли има. В населено място ли е? Принципно в ЗГР не се установява изискване на вида сгради, при които може да се извърши адресната регистрация. Дайте малко информация, че е интересен въпроса.
Какво пише в нотариалния акт за имота? От какво се състои той?
bliznaci1986
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 05 Сеп 2016, 21:49

Re: Настоящ адрес

Мнениеот weronik » 17 Ное 2017, 22:04

Да, в населено място се намира - квартал Овча Купел.
То реално сградата е било някога построено за кафене и лекарски кабинет, в последствие надстроена с мансарда и пригодена за да живеят самите хазаи, включително и техните квартиранти.
Специално помещението в което живее майка е било магазин до преди година-две. В момента си е ремонтирано, със санитарен възел и обзаведено. Но не мога да преглътна, че хазаина един вид ме е излъгал.
За съжаление обаче, майка не е видяла съдържанието на документа, освен, че неговото име фигурира в данните на собственик.
Първоначално когато майка отива, служителката на кметството ѝ казала, че е длъжна да отиде с хазаина, който да представи документ за собственост, като при това да се проверят там на място и данъците дали са платени. Реално майка е останала с впечатление, че данъците са имали връзка с адресната регистрация. Така ли е наистина?
weronik
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Ное 2017, 23:03

Re: Настоящ адрес

Мнениеот tochotocho » 24 Ное 2017, 14:47

Актовете се издават от НОТАРИУС и затова се наричат НОТАРИАЛНИ актове, няма НАТУРА. може би и НАЕМНИЯТ договор е за ползване на земеделска земя. Оборът, свинарникът, кокошарникът който е взела под наем майка ви, не е жилищно помещение и затова общината не приема регистрация. Защо не си подгоните брокера.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Настоящ адрес

Мнениеот leto15 » 24 Ное 2017, 16:38

:lol:
thebeast написа:Пробвайте с майката...
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron