начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Покана за многократни посещения

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Покана за многократни посещения

Мнениеот piaff » 14 Юни 2019, 10:55

Здравейте,
Имам приятел - изселен българин с турски произход, на когото искам да изпратя покана. Но в молбата-декларация трябва да се упомене един конкретен период за посещение, а ние искаме да получи виза за многократни посещения. Да има право да посещава България няколко пъти в период от година, например или колкото е периода на визата. Моля, ако някой е запознат с такъв казус да ми даде съвет!
piaff
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2019, 10:45

Re: Покана за многократни посещения

Мнениеот katerinakuch » 19 Дек 2019, 01:54

Обърнете се към Посолството или Консулството на Република Турция.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Покана за многократни посещения

Мнениеот nikiboy » 10 Яну 2020, 10:16

Само дето посолствата/консулства издават визи на основание изисквания в ЗЧРБ, което в случая касае частно посещение и се изисква Покана-декларация образец, заверена в МВР. А тези покани са за 1бр влизаме, изключение правят тн бизнес покани, при които след допълнително предоставено мотивационно писмо от управителя на канещата фирма и доказване при интервюто на обстоятелствата за нужда от многократно влизане са издава виза С с повече от 1 бр. разрешени влизания.
А ключът от палатката на горното писане и подобни, тъй като питащия е забравил кога е питал е..... шенгенска виза. Така ще има неограничен брой влизания в периода.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron