начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Въпрос за такса 500 лв/год (брак с българин)

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Въпрос за такса 500 лв/год (брак с българин)

Мнениеот yozh123 » 22 Ное 2017, 13:16

Здравейте, съпругата ми е от Украйна, аз съм българин, бракът е сключен в България. Тя има виза Д. Ако я удобрят за продължително местожителство, ще се дължи ли такса 500 лв/год, при положение, че мотивът е събиране на семейство / брак с европейски гражданин? В тарифа 4 за таксите на вътр. министерство пише, че тя не се дължи при случаите от чл 10б на същата тарифа, а там са цитирани няколко чл./алинеи от закона за чужденците. Ето някои от тях:
чл24 ал1 т18. "(нова - ДВ, бр. 29 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 9 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2016 г.) са членове на семейството на български гражданин и произхождащите от чужбина документи, които удостоверяват семейните връзки и правото на издръжка, са признати и регистрирани или допуснати за изпълнение по реда на българското законодателство;" (не става ясно какво, ако бракът е сключен в България и имаме български документи за това)
чл24 ал1 т5. "(изм. - ДВ, бр. 29 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 23 от 2013 г.) имат основание да им бъде разрешено постоянно пребиваване;" (бракът с българин основание ли е?)
Благодаря ви предварително за помощта!
yozh123
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Ное 2017, 12:59

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron