начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съдия изпълнител и изпълнителен лист

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Съдия изпълнител и изпълнителен лист

Мнениеот rumyana_b » 16 Юли 2015, 18:19

Здравейте!
Бихте ли ми помогнали?
Сиацията е следната - преди повече от година изтеглих бърз кредит, но една година не го обслужвах.
Тази седмица ми се обадиха и ми казаха, че са изкарали изпълнителен лист и ще го предадат на съдия изпълнител след което ще посетят апартамента ми и ще ми вземат собствеността.
Аз се информират само отчасти какво могат да ми вземат, но имам още няколко питания.
1. Тъй като нямам техника (имам само електрическа кана)- ще ми вземат ли дрехите?
2. Могат ли да ми вземат книгите (имам цяла библиотека) и цветята?
3. И ако не отворя - какво ще стане - може ли да ми разбият вратата?
Благодаря Ви предварително!
Поздрави
Руми Биволарска
rumyana_b
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:27

Re: Съдия изпълнител и изпълнителен лист

Мнениеот katerinakuch » 16 Юли 2015, 19:09

Съдебният изпълнител пристъпва към изпълнение по молба на заинтересованата страна на основание представен изпълнителен лист. В молбата си взискателят посочва начина на изпълнението. Той може да посочи едновременно няколко начина. В течение на производството той може да посочва и други начини на изпълнение. Взискателят може да поиска от съдебния изпълнител да проучи имущественото състояние на длъжника, да прави справки и да изисква преписи от документи.Съдебният изпълнител е длъжен да Ви покани да изпълните доброволно задължението си в двуседмичен срок. Като получите поканата за доброволно изпълнение, се свържете със съдебния изпълнител, за да обсъдите вариантите и възможностите за плащане.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Съдия изпълнител и изпълнителен лист

Мнениеот rumyana_b » 17 Юли 2015, 09:19

Благодаря Ви за отговорът! Но аз това го знам. Моето питане беше относно въпросите които бях задала някой да ми отговори!
rumyana_b
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:27

Re: Съдия изпълнител и изпълнителен лист

Мнениеот katerinakuch » 17 Юли 2015, 13:17

rumyana_b написа:Благодаря Ви за отговорът! Но аз това го знам. Моето питане беше относно въпросите които бях задала някой да ми отговори!


Включете си личните съобщения.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron