начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Суверенитет на български граждани.

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Суверенитет на български граждани.

Мнениеот veselinaz » 25 Май 2015, 19:16

Добър вечер,

Никъде не успях да намеря информация за суверенитета на българските граждани, затова пиша тук. Моля, да ме извините ако темата не е в подходящият форум.

Интересува ме същестува ли таква процедура в България? Мога ли да твърдя името си, да съм независима от държавата и регулациите в нея, както и държавата да няма права върху личната ми информация. Всеизвестен факт, е че правителствата продават личната ни информация на частни компании. Не искам да съм част от система, в която не вярвам.

Благодаря за вниманието и се надявам, че някой е запознат със суверенитета в България.

Приятна вечер.
veselinaz
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Май 2015, 19:07

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот doc03 » 25 Май 2015, 20:16

Дали бъркате думата, дали случайно нямате предвид "анархия", или просто е пролет ... ? :roll:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот bobi9 » 26 Май 2015, 10:45

veselinaz написа:Добър вечер,

Никъде не успях да намеря информация за суверенитета на българските граждани, затова пиша тук. Моля, да ме извините ако темата не е в подходящият форум.

Интересува ме същестува ли таква процедура в България? Мога ли да твърдя името си, да съм независима от държавата и регулациите в нея, както и държавата да няма права върху личната ми информация. Всеизвестен факт, е че правителствата продават личната ни информация на частни компании. Не искам да съм част от система, в която не вярвам.

Благодаря за вниманието и се надявам, че някой е запознат със суверенитета в България.

Приятна вечер.

О може разбира се. Но тогава няма да може да искате полицията да ви пази,пожарната да изгаси колибата ви,бърза помощ да ви спасява. Няма да искате и от съда да осъди сульо,да ви върне "оня заем",няма да искате и да получи образование детето ви. Няма да искате пенсия,няма да искате държавата да ви защити когато си купите дефектна стока от някой. Тогава ще "можете да твърдите името си и да сте независима"
Ако сте готова,мога да ви кажа,как да стане,пътя е един... хващайте гората.
Човека отдавна е осъзнал,че за да може да съществува има нужда от социум и държава и някой,който да упражнява контрол над него. И това води до определена зависимост. На всичкото отгоре не е безплатно,за да се случва си плащаме вноска... данък му се вика. А и за да са още по-скандални нещата във вашите очи... от това което ви пиша,ще ви кажа,че срещу данъка държавата не ти дължи нищо. За това много обичам и като се натъкна на някакви силно еманципирани и независими хора,които са много отворени ,но всъщност не осъзнават,че причината те да са това,което са,че са имали късмета да се родят в някакъв строй,който им е осигурил тая възможност. Иначе,надали са щяли да бъдат нещо по-различно от туземец,който се чуди огъня пари ли. И последно... не намирате информация,защото суверенитет,е дума която се отнася към самостоятелност на орпеделен географски регион. Не се отнася за хора,хората са просто независими, (ама не съвсем) щото все пак социума държи на някакви правила.
И един съвет,ако ми позволите... четете по-малко жълти сайтове и вестници. Компании,които имат такъв ресурс за който говорите,няма да тръгнат да се пазарят с държавата за личните ви данни. Няма да имат и нужда да плащат за тях,сами ще си ги вземат.. не се излагайте..
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот veselinaz » 26 Май 2015, 14:46

Ами да.. то на българската полиция се разчита толкова, колкото и вашият отговр е полезен. Благодаря, че си направихте труда да си изразите собствените страхове. :lol:
veselinaz
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Май 2015, 19:07

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот veselinaz » 26 Май 2015, 21:15

Суверенитет, е нещо различно от анархия. :roll:
veselinaz
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Май 2015, 19:07

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот doc03 » 26 Май 2015, 21:42

Значението на думата "суверенитет" има обща с това, за което говорите, точно толкова, колкото кЮлотите на баба Гина с футбола ...
А "анархия" произхожда от "анархизъм", а то е:
"" ... политическа философия и обществено движение, което се бори за отстраняването на всички форми на йерархия, включително държавата. Думата „анархия“ реално означава общество на свободни личности без управление. Под термина „анархия“ се има предвид едно желано общество без държава, "безвластие". ...""

... ясно, пролет е ...

Изображение :)
.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот jzschrstsprstr » 26 Май 2015, 21:49

Аз за "гражданска смърт" съм чувал, за гражданско самоубийство не бях!

Процедура все пак има и тя е следната (осъществява се чрез последователен статичен фактически състав в поредност): след като постигнете състояние на автаркия (самодостатъчност), започвате борби за независимост; надделеете ли фактически, държавният правопорядък няма как да не се съобрази с Вас. Последен, факултативен, елемент: установяване на дипломатически отношения с чужди държави с цел да получите международно признание (което не Ви нужно нито de iure, нито de facto, но пък изглежда добре!). :lol:

Поздрави!
jzschrstsprstr
Потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: 01 Мар 2011, 19:56

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот bambino » 08 Окт 2015, 11:49

Боже, не знаех че тази идея е достигнала и Европа. Не знам доколко сте запознати с идеята на "Фриймъните", но в Северна Америка - нали тука е люлката на свободата :lol: - са твърде често срещано явление. Особено при нас, в Канадските прерийни провинции.

Лично съм нямал "щастието" да се изправям срещу такива, но тукашните съдилища от години се сблъскват с меко казано странните тълкувания на законите на тази група хора. Преди около три години, един от местните съдии написа решение от цели 185 страници, голяма част от което касае този феномен. Извинявам се за цитата на английски, но ако се опитам да го преведа, ще изгуби много от съществото си:

This Court has developed a new awareness and understanding of a category of vexatious litigant. As we shall see, while there is often a lack of homogeneity, and some individuals or groups have no name or special identity, I have collectively labelled them as Organized Pseudolegal Commercial Argument litigants [“OPCA litigants”], to functionally define them collectively for what they literally are. These persons employ a collection of techniques and arguments promoted and sold by ‘gurus’ (as hereafter defined) to disrupt court operations and to attempt to frustrate the legal rights of governments, corporations, and individuals.

.....

These claims are, of course, pseudolegal nonsense. A judge who encounters and reviews OPCA concepts will find their errors are obvious and manifest, once one strips away the layers of peculiar language, irrelevant references, and deciphers the often bizarre documentation which accompanies an OPCA scheme. When reduced to their conceptual core, most OPCA concepts are contemptibly stupid. Mr. Meads, for example, has presented the Court with documents that appear to be a contract between himself, and himself. One Mr. Meads promises to pay for any liability of the other Mr. Meads. One owns all property, the other all debts. What is the difference between these entities? One spells his name with upper case letters. The other adds spurious and meaningless punctuation to his name. Mr. Meads (with punctuation) is the Mr. Meads who appeared in court. He says the Mr. Meads (all capitals) is the one who should pay child and spousal support.

So where is that Mr. Meads (all capitals)? At one point in the June 8 hearing Mr. Meads said that Mr. Meads (all capitals) was a “corporate entity” attached to his birth certificate. Later, he told me that the other Mr. Meads was a “person” - and that I had created him! Again, total nonsense.

The bluntly idiotic substance of Mr. Mead’s argument explains the unnecessarily complicated manner in which it was presented. OPCA arguments are never sold to their customers as simple ideas, but instead are byzantine schemes which more closely resemble the plot of a dark fantasy novel than anything else. Latin maxims and powerful sounding language are often used. Documents are often ornamented with many strange marking and seals. Litigants engage in peculiar, ritual‑like in court conduct. All these features appear necessary for gurus to market OPCA schemes to their often desperate, ill‑informed, mentally disturbed, or legally abusive customers. This is crucial to understand the non-substance of any OPCA concept or strategy.



Ето и връзка към цялото съдебно решение:
https://www.canlii.org/en/ab/abqb/doc/2 ... qb571.html
bambino
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Окт 2015, 07:21

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот TheOldMan » 08 Окт 2015, 13:41

Ето още едно добро решение за суверенитет:
https://en.wikipedia.org/wiki/Principality_of_Sealand
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот ea_vulcheva » 01 Сеп 2023, 21:26

Запозната съм с два начина да се постигне суверинитет:

1. https://www.republicamendalerenda.net/ + https://worldcitizengov.org/what-is-the-world-passport/
2. Коригиране на статус от гражданин в "Secured Party Creditor"

Има много информация на английски особено за точка 2.

Колкото и да не се харесва на "цивилизованите" хора, които зависят от системата и биха обидили и дори навредили на братята и сестрите си, други мъже и жени, само и само да я защитят, има доста голямо движение за еманципация в момента, особено след пландемията. Винаги го е имало, гледайте "Последният Мохикан", "Матрицата" и ще разберете защо. Дори историята на Исус Христос е показателна в този смисъл.

Успех на всички които тръгват по този неотъпкан, но вечно желан път! С постоянство всичко се постига.
Ако имате обсеващо живота ви желание да го постигнете, пишете ми на лично. Има за какво да говорим.
ea_vulcheva
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Юли 2023, 19:12

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот doondie » 04 Сеп 2023, 01:39

Нямах представа, че идеята за социален регрес, какъвто очевидно е случаят, е повдигната сериозно тук, в български форум. @ea_vulcheva, Вие добре ли сте психически? Напълно споделям мнението на @bobi9 отпреди 8 години.

С риск да повторя някой аргумент, за мен това е пълно безумие. От една страна, за да имат възможност такива хора да бъдат "свободни", трябва преди тях да е имало "несвободни", които да са им осигурили тази възможност, т.е. общество от свободни индивиди не би могло да роди нищо, тъй като по Закона на джунглата няма как да има какъвто и да е прогрес. Всеки наново трябва да открива топлата вода... и дотам. За топла вода обаче (без слънчева енергия) един свободняк трябва преди това да открие огъня, да си намери или измайстори огнеупорен съд и едва тогава да си стопли вода. Един свободняк трябва да може абсолютно всичко, за да оцелее - на първо време, ако приемем, че ще живее в пещера, т.е. няма да изгражда землянка, заслон или колиба, ще трябва да ловува, за да се прехранва, след това да култивира земята, да опитоми и развъжда животни, да консервира храна дори и само със сол, която също трябва да открие как да си я набавя. Свободнякът вероятно ще иска и да се размножава, за което ще му трябва партньор с репродуктивни възможности. И дотам със самоизолацията, защото вече ще са общност, макар и само от двама свободняци. Какво ще правят след това децата им - ще търсят други ненормалници, пардон свободняци, които не са им кръвни роднини, ли? Ако някой дойде и му навреди - открадне му нещо, изнасили партньора му и прочие, какво следва? Каквото свободнякът прецени ли? В един момент същият умира и всичкото знание, което е натрупал през доста краткия си отшелнически живот е безвъзвратно изгубено. Пълна лудница!

Предизвиквам Ви да живеете една година в гората или някое обезлюдено село дори без абсолютно никакви достижения на цивилизацията - без електричество, без канализация, без комуникация, без книги. Сечива и облекло са ОК, макар и тях ще трябва да можете да си произведете... ако знаете как. Елате после и разкажете колко хубав е бил животът преди 20 000 години. Дано не умрете от тетанус например!
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот bozyo » 04 Сеп 2023, 07:03

doondie написа:Нямах представа, че идеята за социален регрес, какъвто очевидно е случаят, е повдигната сериозно тук

също както нямате представа, че идеята за социален регрес чрез самообучаващи се програми и техните безсмислени писаници е навлязла в този форум. За да свикнете с новата действителност можете да преминете следното обучение:
1. да спорите с радиото
2. да махате с ръка за поздрав на телевизора
3. да си общувате с Алиса, Гугъл, Сири и др.
4. да си пиете пиенето с форумни роботи и да обсъждате политиката с тях.

поздравления, Вие стигнахте четвъртата стъпка от първи опит!
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Суверенитет на български граждани.

Мнениеот kalahan2008 » 04 Сеп 2023, 15:22

Не мисля, че ee_vulcheva е генеративен изкуствен интелект, допуска правописни грешки: "обсеващо".
Не вярвам ИИ да е толкова напреднал, че да допуска нарочно правописни грешки.
Но наистина звучи като ИИ.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron