начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Право на работа на член на семейство

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Право на работа на член на семейство

Мнениеот martin7 » 03 Сеп 2014, 15:18

Здравейте, съпругата ми е Рускиня, аз съм Българин. След като вземем карта за продължително пребиваване:

1.Трябва ли да я регистрирам и да плащам здравни или други осигуровки /здравна каса, НАП или др. място/ и къде ако трябва! За издаване на картата за продължително пребиваване за 1година ще трябва да платим задължителна застраховка за 1година, не става ли двойно облагане ако трябва да се плащат и здравни осигуровки?!

2. Има ли някакви изисквания за да започне работа тук в България? Трябва ли и разрешително или нещо друго, или е достатъчно че ще притежава Карта за продължително пребиваване на чужденец в РБ?

3. Имаме ли право да работи в друга страна членка на ЕС /Гернмания/ и изискват ли се разрешителни или други документи за съпругата ми. И има ли изискване колко време в рамките на 1година минимум трябва да сме в България /при издадена карта за продължително пребиваване/ или като сме в страна членка на ЕС няма такова изискване /прочетох че минимум 6месеца в рамките на всеки 12месеца трябва тя да е в БГ за да може да се издаде след това пак карта за продълж. пребиваване/

Ще съм много благодарен за помощта Ви!
martin7
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 29 Яну 2014, 13:33

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron