начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Придобиване на гражданство по натурализация

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Придобиване на гражданство по натурализация

Мнениеот zdraveski » 14 Юли 2014, 13:44

Здравейте,

имам един деликатен въпрос който можеби трябва да го задам на мястото в дадената институция но когато и да отида там има опашки по 30 човека и някак ми се струва почти невъзможно.

Аз съм македонски гражданин и от 10 години живея в България, тьй като от Юни 2009та година имам статус на постоянно пребиваващ чужденец което до момента прави точно или малко повече от пълни 5 години откакто са ми издали този статут. Направих си труда да потърся и да прочета закона а там пише следното:

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Раздел III.
Придобиване на българско гражданство по натурализация

Чл. 12. (1) (Предишен текст на чл. 12 - ДВ, бр. 108 от 2013 г.) Лице, което не е български гражданин, може да придобие българско гражданство, ако към датата на подаване на молбата за натурализация:
1. е пълнолетно;
2. (доп. - ДВ, бр. 21 от 2012 г.) преди не по-малко от 5 години е получило разрешение за постоянно или дългосрочно пребиваване в Република България;

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Означава ли това че имам право на българско гражданство вече и ако имам как мога да си го получа?

Благодаря ви.
zdraveski
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2014, 13:37

Re: Придобиване на гражданство по натурализация

Мнениеот vaskovasko » 23 Юли 2014, 15:50

Ето повече информация - http://www.mfa.bg/uploads/files/5_Grajd ... izaciq.pdf
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron