начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Руско гражданство

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Руско гражданство

Мнениеот rozarya » 07 Окт 2013, 21:38

Здравейте, въпросът ми е получава ли руско гражданство дете с родители български граждани, родено на територията на Руската федерация?
Брат ми е роден в Русия преди 36 години, но не е живял дълго там и към настоящият момент е български гражданин с български документи за самоличност. Актът му за раждане е изгубен, се наложи да вади дубликат, но се оказа, че в България няма издаван акт за раждане. Сега му предстои да вади дубликат от руското посолство, но въпросът ми е може ли да претендира и за руско гражданство? Благодаря?
rozarya
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 29 Сеп 2010, 13:16

Re: Руско гражданство

Мнениеот borovinka » 09 Окт 2013, 18:00

Не, ако родителите ви са само български граждани.

Странно как за 36 г. никога не му се е наложило да представя акт за раждане някъде...
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Руско гражданство

Мнениеот rozarya » 11 Окт 2013, 21:13

А още по-странното е, че и този път мина без акт за раждане...сбъркана държава имаме!
Благодаря за отговора!
rozarya
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 29 Сеп 2010, 13:16


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron