начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo.

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo.

Мнениеот Dimitur » 21 Мар 2002, 21:04

Shte sum vi blagodaren,ako mi pomognete s otgovorut na sledniat vapros: Znam,che Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo beshe izmenen minalata godina,no ne mi e iasno slednoto: Kato bulgarin i bulgarski grajdanin,shte zagubia li bulgarskoto si grajdanstvo ,ako "kandidatstvuvam" za tursko grajdanstvo.Poslednoto mi e neobhodimo za razshiriavane na turgovskata mi deinost,zashtoto ot 5 godini sum sadrujnik v tursko OOD???
Dimitur
 

RE: Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo.

Мнениеот Nick » 21 Мар 2002, 22:11

Мисля, че може да се запази българското гражданство ако законодалтелството на Турция позволява двойно гражданство на своите граждани. Трябва да се провери законодателството в Турция в частта му за условията за придобиване на гражданство чрез натурализация.
Nick
 

RE: Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo.

Мнениеот Кларк Кент » 24 Мар 2002, 19:46

Не се притеснявайте, няма да загубите българското си гражданство. Доколкото знам Република Турция също допуска двойно гражданство.Много изселници по време на възродителният процес притежават наше и турско гражданство и по време на парламентарни избори дори се връщат в страната ни за да гласуват. Трябва да знаете, че според Конституцията ни, а и съгласно ЗБГ дори ако се откажете от българско гражданство, след това можете отново да го придобиете и то по облекчен ред.
Кларк Кент
 


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron