начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo.

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo.

Мнениеот Dimitur » 21 Мар 2002, 21:04

Shte sum vi blagodaren,ako mi pomognete s otgovorut na sledniat vapros: Znam,che Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo beshe izmenen minalata godina,no ne mi e iasno slednoto: Kato bulgarin i bulgarski grajdanin,shte zagubia li bulgarskoto si grajdanstvo ,ako "kandidatstvuvam" za tursko grajdanstvo.Poslednoto mi e neobhodimo za razshiriavane na turgovskata mi deinost,zashtoto ot 5 godini sum sadrujnik v tursko OOD???
Dimitur
 

RE: Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo.

Мнениеот Nick » 21 Мар 2002, 22:11

Мисля, че може да се запази българското гражданство ако законодалтелството на Турция позволява двойно гражданство на своите граждани. Трябва да се провери законодателството в Турция в частта му за условията за придобиване на гражданство чрез натурализация.
Nick
 

RE: Zakonut za bulgarskoto grajdanstvo.

Мнениеот Кларк Кент » 24 Мар 2002, 19:46

Не се притеснявайте, няма да загубите българското си гражданство. Доколкото знам Република Турция също допуска двойно гражданство.Много изселници по време на възродителният процес притежават наше и турско гражданство и по време на парламентарни избори дори се връщат в страната ни за да гласуват. Трябва да знаете, че според Конституцията ни, а и съгласно ЗБГ дори ако се откажете от българско гражданство, след това можете отново да го придобиете и то по облекчен ред.
Кларк Кент
 


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron