начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Регистрация на дете, след смяна на име

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Регистрация на дете, след смяна на име

Мнениеот rgt11 » 23 Ное 2012, 03:22

Здравейте! Моля за съвет! Става въпрос за намерението ни да регистрираме дъщеря ни, родена в Англия, и понастоящем с Английско гражданство, и за Българско гражданство. Проблемът е, че се налага да коригираме малкото й име, но тази корекция не се допуска да бъде осъществена в самия акт за раждане, а чрез отделен документ- deed poll, който позволява на Английските граждани легално да си сменят името. Документът се прикрепя към оригиналния акт и се приема във всички инстанции в Англия. За международна употреба, препоръчват да се легализира. Обадих се да попитам в районното ни кметство в България, каква е процедурата и ще има ли някакви усложнения и ми отговориха, че не знаят, тъй като не са имали подобен случзй. Казаха ми да преведа и легализирам всички документи и ще видим. Моля, ако някой е наясно, да ме насочи, тъй като искам да избегна неизвесните.
rgt11
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2012, 03:06

Re: Регистрация на дете, след смяна на име

Мнениеот borovinka » 28 Ное 2012, 18:01

Правилно са ви отговорили от администрацията - без да са видели документите ви няма как да ви дадат друг отговор. Коригирайте името, заверявате при нотариус, превеждате тук и легализирате, появявате се в съответната служба ГРАО към общината, подавате си документите и се молите всичко да мине наред.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron