начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Придобиване на българско гражданство?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Придобиване на българско гражданство?

Мнениеот nikibars » 18 Окт 2012, 10:37

Здравейте,

Имам първа братовчедка, която е полурускиня. Баща й е българин, с българско гражданство. Вуйчо ми и майка й са се разделили, когато тя е била бебе. Израснала е в Русия и впоследствие вторият съпруг на майка й я осиновява. Сега тя иска да придобие българско гражданство, но за съжаление осиновителят й не е сред живите и не може да я разсинови. Вуйчо ми си живее в България и е жив. Въпросът ми е, какво трябва да се направи, за да вземе братовчедка ми българско гражданство?

Благодаря предварително!
nikibars
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 12:49

Re: Придобиване на българско гражданство?

Мнениеот oleg-sentia » 24 Окт 2012, 23:54

е сложен въпрос, предварително трябва да има отговори на въпроси
има ли братовчедка
- ЕГН
- български акт за нараждане
- тя е регистрирана ли като дъщеря на баща си в ЕСГРАОН
oleg-sentia
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2010, 12:56
Местоположение: Бургас

Re: Придобиване на българско гражданство?

Мнениеот kdragov » 25 Окт 2012, 09:54

oleg-sentia написа:е сложен въпрос, предварително трябва да има отговори на въпроси
има ли братовчедка
- ЕГН
- български акт за нараждане
- тя е регистрирана ли като дъщеря на баща си в ЕСГРАОН


До колкото разбирам май не е, обаче само авторът може да даде точен отговор.

Вижте възможните оферти за круизи по Дунав. Предложение за услугите на професионален домоуправител София и региона. Купете си бебешко спално бельо от онлайн магазин за детски стоки. Възползвайте се от предложението за евтини самолетни билети с онлайн резервация и check-in от ММ Травел.
Последна промяна kdragov на 12 Яну 2013, 13:17, променена общо 1 път
kdragov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Окт 2012, 13:15

Re: Придобиване на българско гражданство?

Мнениеот nikiboy » 29 Окт 2012, 23:16

Трябва й официален документ, който я свързва в родство с българския гражданин - вуйчо ви.
Стар акт за раждане и т.н., от болница, регистър в община или каквото е. Предполагам, че е родена в Русия (СССР) и никога не е идвала тук в България.
С определен набор документи се отива и се подават в Министерство на праовосъдието в Дирекция "Българско гражданство".
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Придобиване на българско гражданство?

Мнениеот rumimaneva » 31 Окт 2012, 10:43

nikiboy написа:Трябва й официален документ, който я свързва в родство с българския гражданин - вуйчо ви.
Стар акт за раждане и т.н., от болница, регистър в община или каквото е. Предполагам, че е родена в Русия (СССР) и никога не е идвала тук в България.
С определен набор документи се отива и се подават в Министерство на праовосъдието в Дирекция "Българско гражданство".


Съгласна съм, но и май се ходи в ДАБЧ за потвърждение на това, че има българско потекло...
rumimaneva
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2012, 10:36

Re: Придобиване на българско гражданство?

Мнениеот ilonaaaa » 19 Ное 2013, 14:07

zdraveite iskam da popitam nqkolko vaprosa...Az sam rodena v Balgariq maika mi e litovka rajda me tuk i kogato navarshvax godini za lichna karta mi kazaxa che nemoga da si iskaram zashtoto ne sma grajdadnin na bg Nito na rusiq nito na litva nichi grajdanka ot odel Migraciq me nakaraxa da si podam dokomnti za postoqno prebivavane v bg za da imam pone nqkakav dokoment za samolichicnost iskarax si karata za postoqno prebivavane na chujdenec vapreki che az tuka sam si rodena nikoga ne sam napuskala stranata tuk sam uchila i taka natatak.Moga li da napuskam stranata s tazi karta za postoqno prebivavane i ako ne kak Moga da polucha bg grajdanstvo

Здравеите! Искам да попитам няколко вапроса...Аз сам родена в Балгария майка ми е литовка - ражда ме тук и когато наварших години за лична карта ми казаха, че не мога да си изкарам защото не съм граждаднин на бг Нито на Русия, нито на Литва - ничия грайданка. От отдел Миграция ме накараха да си подам документи за постояно пребиваване в бг за да имам поне някакав документ за самоличност - изкарах си карата за постояно пребиваване на чужденец, въпреки, че аз тука сам си родена никога не сам напускала страната, тук сам учила и така нататак. Мога ли да напускам страната с тази карта за постояно пребиваване и ако не как Мога да получа бг гражданство
кирилизация
Последна промяна consultant на 19 Ное 2013, 15:23, променена общо 1 път
Причина: кирилизация
ilonaaaa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Ное 2013, 13:49

Re: Придобиване на българско гражданство?

Мнениеот rts » 21 Ное 2013, 12:39

Обърнете се към адвокат, за да получите адекватна помощ, случаят Ви не е за форум.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron