начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

може ли чужд гражданин, постоянно пребиваващ в страната

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


може ли чужд гражданин, постоянно пребиваващ в страната

Мнениеот kalinkat » 04 Окт 2012, 13:09

Здравейте,
не съм сигурен дали въпросите ми могат да получат отговор в този раздел на форума, но...
Пред мен стои следният въпрос: има ли законова пречка чужд гражданин / на страна от ЕС/, постоянно пребиваващ в страната, сключил граждански брак с български гражданин, има дете родено в България, да стане приемен родител.
Издадени са всички необходими документи по изисквани по нормативна уредба, с изключение на удостоверение, че лицето не е лишавано от родителски права. Стана ясно, че такова удостоверение не се издава в държавата на чуждият гражданин. Подписана е декларация, че лицето не е лишавано от права и носи отговорност по НК.
Разбирам сложността на казуса и тъй като в мрежата не можах да намеря удовлетворяващ ме отговор, ще бъда благодарен ако компетентно лице отговори на въпроса ми
kalinkat
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Окт 2012, 12:54

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron