начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Българско гражданстсво с две имена по ЛК.

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Българско гражданстсво с две имена по ЛК.

Мнениеот alexandr_velev » 13 Авг 2012, 11:47

Здравейте,

Бих искал да попитам знаещи участници от този форум за малко по-подробна информация във връзка с възникнало (поне така си мисля) недоразумение след предобиване на Българско гражданство.

Ще опиша накратко проблема:
Аз се явявам молдовски гражданин, получих удостоверение за Българско гражданство на 03.07.2012г, в което бяха вписани само 2 имена без бащиното и с грешка в малкото име а именно: Александр Велев. (Без "Ъ")
След разговора по телефон с представителя от Дирекция "Българско Гражданство" ми поясниха че това не е грешка, а с такива имена ме вписаха за български гражданин.
Та...бих искал да Ви попитам, понеже смятам за нередно малкото ми име да бъде изписано с граматична грешка и данните по лична карта да бъдат без бащиното име, което също смятам за нередно съгласно закона за лични документи къде и как мога да подам молба за промяна на имената с цел същите да бъдат изпсани правилно и в пълен обем?

До сега бях със разрешително за постоянно пребиваване където малкото име беше изписано правилно (Александър Велев)

Моля за Ваше съдействие към кого трябва да се обърна и с какви документи. Благодаря Ви предварително.
alexandr_velev
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Ное 2009, 12:42

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron