начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Смяна на фамилно име

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Смяна на фамилно име

Мнениеот mykca » 26 Юли 2012, 00:31

Моля ви, някой да ме посъветва дали имам реален шанс и до колко, за смяна на фамилното ми име,като причините са: редовно бъркане в документи и изобщо, ако не съм на място, когато го изписват някъде винаги го бъркат с една буква, но от това съм имала ядове, като да ме връщат или викат за сверяване на данни, и имам някой документи които са пълномощни от майка ми която работи в чужбина; медицински; трудовата ми книжка, и въпреки, че са имали копие от личната ми карта при някой, пак са бъркали. Бъркат и родителите ми които са с тази фамилия, те са разведени а майка ми е рускиня, ако изобщо има някакво значение, но е запазила фамилията на баща ми, имам и двама свидетеля, роднина и приятел. Преди работех в една фирма, където са ме викали заради разминаване на фамилията ми в разни документи за изчисляване на заплатата или нещо подобно, тогава единият ми свидетел беше с мен. Случвало се е да изпращам или получавам колети и да се налага да се обажда майка ми или приятел за да оправят грешката и да може да си получа колета, всеки път по телефона когато ме търсят и където и да е било ме бъркат, уверявам ви че е досадно, в общи линии това е относно случая и други по лични причини, които не са адекватни пред съд. Благодаря Ви предварително :)
mykca
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2012, 00:05

Re: Смяна на фамилно име

Мнениеот borovinka » 29 Сеп 2012, 10:42

mykca написа:Моля ви, някой да ме посъветва дали имам реален шанс и до колко, за смяна на фамилното ми име,като причините са: редовно бъркане в документи и изобщо, ако не съм на място, когато го изписват някъде винаги го бъркат с една буква, но от това съм имала ядове, като да ме връщат или викат за сверяване на данни, и имам някой документи които са пълномощни от майка ми която работи в чужбина; медицински; трудовата ми книжка, и въпреки, че са имали копие от личната ми карта при някой, пак са бъркали. Бъркат и родителите ми които са с тази фамилия, те са разведени а майка ми е рускиня, ако изобщо има някакво значение, но е запазила фамилията на баща ми, имам и двама свидетеля, роднина и приятел. Преди работех в една фирма, където са ме викали заради разминаване на фамилията ми в разни документи за изчисляване на заплатата или нещо подобно, тогава единият ми свидетел беше с мен. Случвало се е да изпращам или получавам колети и да се налага да се обажда майка ми или приятел за да оправят грешката и да може да си получа колета, всеки път по телефона когато ме търсят и където и да е било ме бъркат, уверявам ви че е досадно, в общи линии това е относно случая [url]и други по лични причини, които не са адекватни пред съд[/url]. Благодаря Ви предварително :)


И тук сама сте си отговорили на въпроса.

Освен ако не е осмиваща, опозоряваща или по някакъв друг начин накърняваща честта ви фамилия, няма друг законов начин да я смените "само защото на вас така ви се иска". Съда ще отхвърли искането ви, както и вие самата сте се досетили.

Споемнавате, че това е фамилията на родителите ви - единственият начин да я смените законово и без съд е... да сключите брак и да приемете фамилията на съпруга. Тя поне е опция :)

Иначе, спокойно - и аз съм с (нова) сложна фамилия, която много се бърка, но търпеливо обяснявам на неграмотните как се изписва.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron