начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

смяна на фамилия след Указ на МП - консултация

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


смяна на фамилия след Указ на МП - консултация

Мнениеот davido » 12 Яну 2012, 22:04

Здравейте, имам нужда от консултация от адвокат.
Имам следния казус:
Майка ми е чужда гражданка и няма сключен брак с баща ми. В акта за раждане съм с фамилията на баща ми, но при издаване на първи паспорт приех гражданството и фамилното има на майка си.
Преди няколко години реших да кандидатствам за българско гражданство и се оказа, че е проблем смяната на фамилията ми.
Оказа се, че нито общината, нито посолството имат данни защо и как съм записан с фамилията на майка ми. Преди около седмица получих указ за българско гражданство с фамилното име от акта за раждане (фамилията на баща ми), което аз не съм ползвал в никакви документи последните близо 20 години.
Как бих могъл да си сменя фамилното име с това, което фигурира във всичките ми досегашни документи?
Благодаря Ви предварително.
davido
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2012, 22:14

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron