начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Адресна регистрация

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Адресна регистрация

Мнениеот sob4o » 16 Дек 2011, 19:52

Здравейте,
тъй като имам един въпрос и след като потърсих в интернет не успях да немеря добра информация.

Въпросът ми е следния: Студент идва да учи в България с виза, съответно е настанен на общежитие, но за да му се направи адресна регистрация е нужен един документ от университета, който леко го забавиха. Та въпроса ми е в какъв срок лицето трябва да си направи адресната регистрация, записан е в университета в общежитието, само няма адресна регистрация. Притеснява ме факта че идва нова година и той иска да се прибере, дали ще бъде глобен ако закъснее. А за ЛНЧ няма изкарано поради причината че още няма нужда тъй като не му е изткла визата му.

Много ви благодаря предварително.
sob4o
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2011, 19:46

Re: Адресна регистрация

Мнениеот nikiboy » 16 Дек 2011, 23:43

sob4o написа:Здравейте,
тъй като имам един въпрос и след като потърсих в интернет не успях да немеря добра информация.

Въпросът ми е следния: Студент идва да учи в България с виза, съответно е настанен на общежитие, но за да му се направи адресна регистрация е нужен един документ от университета, който леко го забавиха. Та въпроса ми е в какъв срок лицето трябва да си направи адресната регистрация, записан е в университета в общежитието, само няма адресна регистрация. Притеснява ме факта че идва нова година и той иска да се прибере, дали ще бъде глобен ако закъснее. А за ЛНЧ няма изкарано поради причината че още няма нужда тъй като не му е изткла визата му.

Много ви благодаря предварително.


чл.28 от ЗЧРБ - този, който предостави подслон на чужденеца е длъжен да му направи адресна регистрация. Тоест, има промяна в закона от няколко години - преди чужденеца трябваше да се регистрира, а сега домакинът трябва да го регистрира.
Вашият познат няма кой да го глоби затова, че няма адресна регистрация. Да си празнува празниците спокойно. И 14 дни преди да изтече визата да си е подготвил всички документи, че иначе пак ще питате за съвет във форума :mrgreen:
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron