начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Лице с два паспорта-Бългаски и Американски?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Лице с два паспорта-Бългаски и Американски?

Мнениеот krist63 » 18 Ное 2011, 08:55

Здравейте
Имам едно питане?
Законно ли е Българин живеещ в Америка 20г. и притежаващ американски паспорт, да притежава и български документи за самоличност?
Ако притежава такива и това е незаконно, действията на лицето с българските документи, правят ли сделките недействителни и да бъдат обявени за невалидни? Примерно Договори, Пълномощни, Нот.Актове.
Приятен ден.

Забравих да уточня, че лицето има л.к. от 2001г., но е натурализиран американски гражданин!
krist63
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Ное 2005, 16:03

Re: Лице с два паспорта-Бългаски и Американски?

Мнениеот tedyxaz » 29 Ное 2011, 13:48

Според мен е законно, тъй като в законодатеслтвото на САЩ се допуска придобиването на американско гражданство, без да е нужно лицето да се отказва от българското си гражданство.
T.Ivanova
Аватар
tedyxaz
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 11 Окт 2010, 12:11

Re: Лице с два паспорта-Бългаски и Американски?

Мнениеот gergana12 » 30 Ное 2011, 06:37

Разбира се, че е законно да има и български документи за самоличност. При придобиването на американско гражданство не е задължително отказването от българско гражданство. Аз имам българско и канадско гражданство. В МВР ми е казано,че винаги пред български институции трябва да се представям с българска лична карта. Намирам го за абсолютно нормално.
gergana12
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Дек 2008, 02:35


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron