начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Влидно ли е ми е двойното гражданство

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Влидно ли е ми е двойното гражданство

Мнениеот pampaez1 » 03 Окт 2010, 15:07

Здраейте роден съм в Русия.Имам руско гражданство.89 сме се преместили да живеем в България и от тогава имам и българско.Не съм си подновявал руския паспорт от 2000г.Тогава ме взеха в казарма и в Бг.Исках да се откажа от Руското гражданство ,но поради ред причини не успях.
Сега съм с Булгарско и руско гражданство .Но след като не съм си подновявал руските документи имам ли някакви глоби и валидно ли е това руско гражданство
pampaez1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Окт 2010, 15:01

Re: Влидно ли е ми е двойното гражданство

Мнениеот ivens » 14 Окт 2010, 12:24

pampaez1 написа:Здраейте роден съм в Русия.Имам руско гражданство.89 сме се преместили да живеем в България и от тогава имам и българско.Не съм си подновявал руския паспорт от 2000г.Тогава ме взеха в казарма и в Бг.Исках да се откажа от Руското гражданство ,но поради ред причини не успях.
Сега съм с Булгарско и руско гражданство .Но след като не съм си подновявал руските документи имам ли някакви глоби и валидно ли е това руско гражданство

Пред българската държава си чист! :D Сигурен ли си ,че имащ БГ граждаство тоест родителите ти български граждани ли са или поне единия от тях имаш ли българско свидетелство за раждане и най важното издадени ли сати документи на български гражданин предполагам ,че имаш всичко това защото в 1989 г. по груби мои сметки си бил 8-9 годишен.....Относно задълженията ти пред руската държава,все още си руски гражданин,ако искаш да се отказваш отиваш в посолството плащаш солена глоба,че ни си си подновявал паспорта,плащаш 800 евру глоба,че искаш да се отказваш от гражданството попълваш дебел топ документи,изтърпяваш явните им или преки псувни и позеленелите им от яд морди и си готов.....всичко това ти го казвам от личен опит и като юрист,бях пряк и косвенсивдетел,когато близък на мен човек мина през тази процедура....Въпреки ,че от друга гледна точна не е лошо да си държиш руското гражданство.....руския паспорт ти отваря много врати по света,а останалите ще ти ги отвори този на ЕС гражданин....далавера си е....ще се разминеш само с ругатните и с глобата,че не си си подновил паспорта,а то сигурно и Внутрены паспарт трябва да подновяваш....пречени си :wink:
ivens
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Фев 2005, 14:17


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron