начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Еквадорска гражданка в България - питане

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Еквадорска гражданка в България - питане

Мнениеот iavordenev » 15 Ное 2009, 15:16

Гаджето ми е от Еквадор (живеем в Барселона) и всеки път, когато ще ходим в БГ трябва да и се вади виза. Проблемът е, че консулството ни в Барселона е само почетно и не вади визи, и трябва да ходим или до Валенсия или до Мадрид, което и като време, и като разходи си е страхотно “набутване“. Тъй като идеята ни е да ходим до БГ за по няколко дни, ваденето на виза излиза страхотен лукс.

Питането ми е следното: Преди няколко дни дочух, че вече е възможно да се влиза в БГ с валиден (легализиран) документ за СЪЖИТЕЛСТВО БЕЗ БРАК. След консултация с барселонски адвокат ми каза, че може да се извади легален (заверен от барселонския съд) документ, че 2мата съжителстваме без брак. Но въпросът е дали той ще се приеме от БГ гранични власти ???
iavordenev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2009, 14:47

Re: Еквадорска гражданка в България - питане

Мнениеот praktika » 15 Ное 2009, 18:39

Не, не се прие в новия Семеен Кодекс текст, който да позволи това. В Холандия е практика от много години и много българи са там без брак, но със брачна виза, но за БГ не стана. Щом си постнал въпоса в този форум, че можеш от същия сайт да си прочетеш и Закона за чужденците, както и Правилник за прилагането му.
Както навсякъде в Европа обаче, и за твоите болежки има лек, консултирай се с адвокат по имиграционни въпроси, фактът че си тръгнал по системата "направи си сам" като попиташ в нашия Legal форум не ти прави чест относно колко силно е желанието ти да си решиш един правен проблем
praktika
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 08 Сеп 2005, 15:02


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron