начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Българско гражданство

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Българско гражданство

Мнениеот alexandr_velev » 14 Ное 2009, 12:58

Здравейте. Бих искал да се обърна за помощ към всички Вас, които са по-запознати със сакон за предобиване на българско гражданство. Ситуацията е следната:
1. От 2000 г. съм в Р.България
2.Имам разрешено постоянно пребиваване.
3.Имам налично средно-специално образование в Р.България
4. Имам текущо висше образоване в Р.България.

Преди месец подадох документи за предобиване на гражданство във основа български произход.

Искам да Ви попитам: Дали в Р.България има предвиден закон за предобиване на гражданство по ускорена процедура имайки редвид гореописаните факти и дали имам някакъв шанс за получаване на българско гражданство малко по-бързо. Благодаря предварително!!!
alexandr_velev
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Ное 2009, 12:42

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 14 Ное 2009, 22:38

С български произход се получава най-бързо!
Другите "екстри" надали някой ги взема предвид.

Във вашият случай - прогнозирам не повече от 2-3 месеца от подаването на документите да получите гражданството.
Очаквам с радост дали съм познал срока :D
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот alexandr_velev » 15 Ное 2009, 12:09

Благодаря! :) Ще се радвам , ако сте познали срокове!
alexandr_velev
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Ное 2009, 12:42

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 15 Ное 2009, 14:10

alexandr_velev написа:Благодаря! :) Ще се радвам , ако сте познали срокове!


После да не забравите да напишете тук кога е бил денят Х :D
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 04 Дек 2009, 21:46

Аз пък без да звуча песимистично ще Ви кажа ,че няма да е скоро
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 04 Дек 2009, 23:17

anamariq написа:Аз пък без да звуча песимистично ще Ви кажа ,че няма да е скоро


Българският произход става много бързо. Дано не забрави Велев да пише
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 05 Дек 2009, 00:03

Аз тук с един случай се запознах подал е документи 2007 година и до сега няма отговор дадоха ми съвет ако има възможност евентуално лицето да подаде молба за ускорена процедура в министерството ,свободен текст е и евентуално като я разгледат.... може да стане по-бързо. Иначе самата процедура е твърде ТРОМАВА минава преписката през 6 заинтересовани институции после съвета по гражданство дава мнение и накрая прави предложение до Вицепрезидента който дава указите ...
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 18 Дек 2009, 20:20

anamariq - ако си включите от опциите на форума "Личните съобщения" ще мога да ви отговоря на въпроса :D
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот asetlale » 18 Дек 2009, 21:05

Добър вечер.
В България съм от октомври месяц 1992 година, омъжена съм от 1995 година начало. Имам постоянно жителство от1998 година, но само преди няколко месяца подадож документи за българското гражданство. Сама си подготвих документи вземайки информация от сайта на МП ,но се оказа че тя там не е пълна.Бях страшно шокирана от броя и цените на всички необходимите документи, но както казват не съм аз таки която трабва да решава тези неща, примирих се, но немога да се примеря с това че ми взеха оригинален акт за раждане, на мой въпрос, ако нещо се случи с него ми отговориха че няма нищо да се случи, обаче аз имам опит.На детето ми бяха изгубени документи в едно консулство и добре че в тях нямаше оригинални документи а само копии.Остана ми само да се моля, щото ако стане най0лошото няма как да се извадя другите документи, щото в република в която съм родена няма представителство в България.Някога съм работила в правни органи и ми е чудно защо става така.В списъка с необходимите документи се изисква заверен,преведен и легализиран акт за ражд. този документ се заверява(легализира в МП) то излиза че те не си вярват на себе си???? И знам със сигурност че 12 месяца по закон за разглеждане на бълг.гражданство ама????
Ако някой знае отговори на моите въпроси бих му била благодарна за отговори.
asetlale
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Дек 2009, 20:51

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 21 Яну 2010, 01:41

Тази вечер в новините Божидар Димитров каза,че ще бъдат гласувани промени в закона за Българско гражданство и едната поправка гласи ,че в срок от една година ,трябва да бъде отговорено на заинтресованото лице ,ще получи ли гражданство или не.
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron