начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Работа в Холандия

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Работа в Холандия

Мнениеот hidden » 08 Ное 2009, 13:55

Здравейте,
Може ли някой да ми даде информация относно изискванията за работа в Холандия. Доколкото знам, не се изисква разрешение за работа, защото България е член на ЕС, но специално за гражданите на новоприетите в ЕС страни /вкл. и България/ е разрешено да работят само до 10 часа на седмица.
Вярно ли е това и ако да - има ли способи да се получи разрешение за повече часове на седмица.
Благодаря
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Работа в Холандия

Мнениеот praktika » 15 Ное 2009, 18:44

Не, не е вярно това, аз съм живял в Холандия и съм отлично запознат със законодателството там, имам инфо относно как се работи в Холандия, но със съвети като този си вадя хляба и не са безплатни, така че, тр. да ми пратиш мейл относно подробности
praktika
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 08 Сеп 2005, 15:02

Re: Работа в Холандия

Мнениеот hidden » 15 Ное 2009, 22:21

praktika написа:Не, не е вярно това, аз съм живял в Холандия и съм отлично запознат със законодателството там, имам инфо относно как се работи в Холандия, но със съвети като този си вадя хляба и не са безплатни, така че, тр. да ми пратиш мейл относно подробности

Благодаря все пак за мнението. изглежда ще се наложи да питам в Посолството.
Все пак, от университета дават тази информация, а аз на тях им имам доверие.
На техния сайт пише:
You cannot count on finding a source of additional income after you arrive and, unless you are from an EU member state, your opportunities to work are restricted. As a non-EU student, under Dutch law you are only allowed to work 10 hours a week if you have a work permit. The residents of the new EU countries can also work 10 hours weekly but do not need a work permit. If you are from an EU member state, are following an accredited course, pay tuition fees and do not receive another Dutch income on the basis of your study, you may be entitled to a loan of the tuition fee up to a maximum of € 1,597. Please apply well in advance. For information please contact the Informatie Beheer Groep by telephone (+31 505 997755) or on the internet.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Работа в Холандия

Мнениеот haincguderian1 » 11 Сеп 2011, 22:41

Здравейте, за втора седмица сам в Хага, уча в The Hague University of Applied Science,първа година.Специалността ми е Safety and Security management. Накратко искам да ви попитам,да се обърна към хората които са запознати с това в подробности. Поразпитах и разбрах,че е много трудно,ако не и почти невъзнможно да се намери работа тук в Холандия,не за друго,ами поради Холандското законодателство спрямо държавите,присъединили се в ЕС след 1.1.2007(поправете ме ако греша). ТОест за българи и румънци. И все пак съм твърдо решен,на абсолютно всяка цена да си намеря работа, тъй като искам да уча тук повече от всичко,а това няма как да стане,ако не си намеря работа( семейството ми не е от най-заможните :д).

Искрено благодаря на всеки който ми помогне било то с някаква полезна информация или нещо друго,няма значение с какво.:))))))
haincguderian1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Сеп 2011, 22:30

Re: Работа в Холандия

Мнениеот kuzdov » 19 Сеп 2011, 21:20

Не съм запознат със ситуацията в Холандия, но съм работил в Белгия преди 3 години. Изобщо не е трудно, стига езика да не е пречка. Има разни трудови агенции от сорта на Randstaad, които биха ти дали актуална информация и евентуално могат да ти намерят подходяща работа. Ако имаш Nationaalnumber (еквивалент на нашето ЕГН) можеш да си търсиш работа и онлайн. Успех!
"Quis custodiet ipsos custodes?"
kuzdov
Потребител
 
Мнения: 299
Регистриран на: 19 Ное 2010, 20:47

Re: Работа в Холандия

Мнениеот eutest » 16 Дек 2011, 15:11

Зависи каква работа търсиш?
EU TEST – EPSO Preparation
eutest
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2011, 15:09


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron