начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 11:21

Аз Арутюнян Давид съм роден през 1986г. в Държава Армения.Дошъл съм в България през 1993г. на 6 годишна възраст със родителите ми.Живея в България 17 години.Учил съм в 4-то СОУ "Иван Вазов" гр.Монтана.Нямам възможност да завърша образованието си и да живея като пълноценен човек заради липса на документи за самоличност.Нямам никакви документи освен свидетелство за раждане,защото Арменското посолство не ми дава национален паспорт поради тази причина,че не съм служил във Казарма.И заради този паспортен терор аз живея като затворник и не мога свободно да излизам, да уча, да създам семейство и да работя.В момента живея като в домашен арест.
От 1993г. не съм напускал територията на република България.На 23 годишна възраст съм и искам сам да живея,сам да работя и да гледам родителите си,а не да искам от тях грижи.
За мен Армения е като чужда държава.Не мога да пиша ,да чета,да говоря Арменски език.Нямам никого в Армения.
Моите корени баба,дядо и леля са погребени тук.За мен родина е България.Имаме семеен бизнес,както и собствено жилище.От паспортната служба град Монтана всеки път ми казват,че аз нелегално живея в нашето жилище и трябва да напускам моето семейство и България и това се повтаря всяка година по-няколко пъти. За пореден път получих уведомление,че срещу мен е започнало производство за налягане на принудително административна мярка и седем дневен срок в който трябва да напусна р.България.
Подадох молба към Българска Национална Служба "Полиция"Дирекция "Миграция" Вх.N- Ж-356 от 27.05.2008година.От тогава чакам вече година и половина отговора,но тъка и не го получих.Всеки път Паспортната служба отправя към мен заплахи,че ще бъда изгонен от държавата при случай че входящият номер го има и при тях.От както се помня живея в голяма депресия и страх,психически тормозен съм .Аз искам да осъдя виновните, който са нарушили човешките ми права.Не искам никаква помощ, искам поне някъкъв документ,но да не е арменски за да мога свободно да живея в България и да не се страхувам и да имам възможност да защтитавам себе си и моето семейство от всеки един човек на реда на закона ,който виждам - страхувам се .Моето семейство от 1993г. се бори за документи за самоличност.
Родителите ми накрая получиха статут за постоянно пребиваващи в република България.Цялото ми семеейство живее като репресирано и в депресия в 21 век в Европейски саюз .
Моля ви се помогнете ми аз вече живея в голям стрес,психически не издържам,нищо не искам нито помощи,нито работа.Аз съм объркан и не зная към кого да се обърна за помощ от всички ме е страх защото рушът едно невинно семейство.Мога да напиша много по-страшни неща,кото са причинили на моето семейство и за тези неща имам документални доказателства.
Моля ви кажете ми какво да правя опитах всичко но нищто не се промени.
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 21 Сеп 2009, 14:55

приятел како разбирам ти нямаш българско гражданство ,но не мога да си обясня защо държавата от която си дошъл не ти извади документ за самоличност??Сблъсквам се тука с 3-4 случая, но от бившия СССР.Аз мисля че за теб май няма друг вариант освен да останеш лице без гражданство,има много такива живеят тук години така....За да получиш документ български за временно пребиваващ чужденец като лице без гражданство трябва да има кой да гарантира за теб ,че ти осигурява жилище и доходи нотариално заверена декларация.....трябва лице което ще гарантира един вид за теб .Трябва да си преведеш акта за раждане ,и да се легализира тази процедура ще ти струва около 100лв .И не на последно място много важен документ от арменското консулство че нямаш арменско гражданство.В някои случаи както в твоя -учил си тук- от училището което си учил служебна бележка или евентуално диплома.Моят съвет е така да процедираш приготви се за много тичане нерви и естествено финанси.Не се страхувай с този набор се появи в отдел миграция в Монтана и разкажи всичко подробно искай от тях помощ .Надявам се да съм ти била полезна .Питай друго ако те интересува ще помагам
Един въпрос ти си роден в СССР ,така като се замисля?Акта ти за раждане СССР ли е или Арменски?
Последна промяна anamariq на 21 Сеп 2009, 15:34, променена общо 3 пъти
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 21 Сеп 2009, 15:01

Ето и още един вариант http://www.ombudsman.bg/form ,дано те упътят правилно -там има компетентни лица .Пусни една жалба срещу миграция монтана ,които не са обърнали внимание на такъв голям казус !Обясни целия си случай със всички подробности ,те ще те потърсят и се надявам най-искрено да намерят някакво адекватно решение за теб .
Последна промяна anamariq на 21 Сеп 2009, 17:09, променена общо 1 път
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 15:13

Да Арменски е но това което ми казваш сам го правил и пак не направиха нищо.Родителите ми имат документи само на мен не ми дават и незнам защто.Аз нямам граждансто нито в Армения нито в България. в Полицята на град Монтана ме заплашват че щте ме изгонят от България,аз няма каде да отида аз не знам арнески да говора да чета да пиша цял живот сам тук.
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 21 Сеп 2009, 15:29

Сега имам такъв случай изобщо не ми се вярва да не ти дават документ за самоличност за лице без гражданство от Миграция .Ти имаш ли всички тези документи които описах ???Пиши до омбудсмана !Те ще ти объранат внимание!
Пак казвам много време и пари ще ти трябват ,за да се сдобиеш с документ за самоличност на чужденец за временно пребиваване !
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот donna » 21 Сеп 2009, 15:41

А какв е проблема с вашето постоянно дългосрочно или пребиваване , казвате ,че нямате гражданство демек апатрид сте . Е не сте първия случай ето подобна тема viewtopic.php?t=38135

ето ви реда за издаване на документи

http://www.starazagora.mvr.bg/Service/M ... luga+1.htm

отдел миграция при МВР що не прочете това решение на ЕСПЧ

http://www.justice.government.bg/new/Do ... nashif.doc

А вие си напишете една жалба освен до омбудсмана и до директора на ОД на МВР -Монтана .

Вие сте влезли през 1993г и на какво основание сте пребивавали тогава , трябвало е да сте влезли в БГ на някво основание . Същоот така Армения не ви дава паспорт ,че не сте служили ,пък твърдите че сте без гражданство ,тука нещата не се връзват.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 15:49

От МВР в град Монтана преди година и половина ми издадоха заповед ако до 7 дневен срок не покажа документи за самоличнот ще ме изгонят от България.Аз и родителите ми отдохме в Миграция лично се срещтнахме с директора,каза да подадем молба и до 1 месец ще получа отговор и ми дадоха входят номер който е при мен.Но до ден днешен нямам никакав отговор а от МВР в град Монтана ме заплашват че ще ме изгонят.Това е цялата истина
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот donna » 21 Сеп 2009, 15:50

Което се равнява на мълчалив отказ и следвало е да жалите , сега подайте нова , но си наемете адвокат та да следи за тия неща и ако е нужно да обжалва.

Вие и родителите ви сте влезли през 1993г на някво основание ,защо не отговорите , а избягвате въпроса . Явно е законно щом те са получили документи , сега е ваш ред , та се много се съмнявам да сте апатрид , вероятно имате и арменско гражданство , нали не ви даваха паспорт заради службата ...ми пишете и една жалба в Армения :wink:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 15:59

Аз сам влезнал в България на 6 години тогава само акт за раждане може да имаш.Аз нямам никакво граждантво след като навърших 14 години отидох в посолството но твардо ми отказаха заради казармата,аз не мога да говора да пиша и да чета Арменски език тук сам учил.Родителите ми имат Апартамент личен бизнес аз не искам помощ аз искам това което ми се полага
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 21 Сеп 2009, 16:09

Ако има арменско гражданство би трябвало да има и документ за самоличност арменски и ако е така по лесно с този документ да отиде в миграция и да му издадат за временно пребиваване в страната -лична карта с личен номер на чужденеца...Все има някакви основания да пребивава тук майка му баща му са тук не е напускал страната тук е учил и т.н Молбата ми е ако можеш да ми кажеш няколко неща имаш ли егн ?И още нещо след като си раждан в ссср на акта ти за раждане пише ссср ,как е арменски акт за раждане нали през 1986 г е била ссср?Разкажи ни по-подробно ,всичко за което се сетиш и малките подробности са от значение ...За да можем евентуално да сме ти в помощ.Имаш ли документ от арменското консулство че нямаш арменско гражданство?Ако нямаш побързай да се снабдиш!
Майка ти и баща ти с какъв статут са тук временно пребиващи ли?
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 16:26

Родителите ми са със постояно пребиваващ статус в република България.На семеиството ми нямат никакви проблеми с арменското посолство,а когато става вапрос за мене казват ми нени интересува бягай от Монтанското МВР а от тук ми казват донеси документи за самоличност от арменското посолство.Аз незнам какво да права само ме заплащтват че ще ме изгонят. Свитетелството ми за раждане е от СССР преведен легализиран в Българското министерство.Аз сега не излизам от нас нищто не мога да права от 8 клас не дадоха да продалжа.
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 21 Сеп 2009, 16:41

Чакай сега ти не си някакъв престъпник ,за да се страхуваш да излизаш от Вас ,престраши се и се появи в Миграция ако трябва първо иди до Арменското консулство те няма как да не ти извадят документ че не си арменец ПОМОЛИ ГИ ОБЯСНИ ИМ ЧЕ ТИ ИСКАТ ТОВА ДА ГО ПРЕДСТАВИШ ПРЕД МИГРАЦИЯ!Разбира се ако трябва с майка си и баща си иди ...
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 16:51

в Арменското посолсвто исках някакв документ който да докаха че сам син на родителите ми,и това не ми дадоха с думите да забрава.Даже не ми дават документ с причина която ми отказват защтото знаят че ме лишават от мойте права.Те устно си признават пред мен че нарушават правата и ми казват ако искаш ни сади наз не ни интересува и ме заплашват че ще ме затворят.Не ми дават да живя на тази планета.
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 21 Сеп 2009, 16:54

Освен това ,когато си влязъл в страната си бил непълнолетен и би требвало да си вписан в задграничния паспорт на майка ти баща ти....Пази ли се този паспорт?А ако тръгнем по презумция от това че все пак ти си роден в Арменска Съветска Социалистическа република и си живял там 5-6 години не мисля че имат основания да ти откажат издаване на Арменски документ за самоличност(всъщност всяка страна има изисквания за гражданство ,обикновенно на територията на държавата която си роден -такова следва да е твоето гражданство)
Последна промяна anamariq на 21 Сеп 2009, 17:05, променена общо 1 път
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 21 Сеп 2009, 17:04

Нека и други да се изкажат за твоя случай ,но лично за мен предстои ти дълъг път и ти трябва да го извървиш .Стилистичните неточности в твоите изказвания си ги обяснявам с обидата ,която ти тежи от факта че си лишен от гражданство и нямаш документи за самоличност и това наистина е ужасно ,но само ако се базираш на твоите доводи и не се разтичаш няма да стане това ,за което бленуваш!
Ако искаш пиши ми на лични и дебатирайки евентуално можем да стигенем до някакъв прогрес относно твоя проблем!
Пиши и на омбудсмана сигурна съм че там ще ти обърнат някакво внимание.От човешка гледна точка ти наистина имаш голям проблем и наистина ти трябва помощ и разбиране.Да те питам не мина ли седем дневния срок в който трябваше да те репатрират????????
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 17:12

в паспoртите на родителите ми ни имаше и мен и сестра ми.Но след като имаше смяна на паспортите от СССР на сегашните наз с сестрами ни нямаше,сестра ми нямаше проблеми с документите.А на мен не ми дадоха след като нарърших 14 години,казаха ми че не могат да мидадат заради казарма но каква казарма след като сам на 14 години.
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 17:27

Този срок беше преди 1 година и половина и отидох в Миграция написах молба и ми дадоха входящ номер и така вече година и половина не ми отговарят.Бащта ми иска да отиде в Стразбург да тарсим своите права защтото от тук е невазможно.
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 21 Сеп 2009, 17:34

david8605 написа:Този срок беше преди 1 година и половина и отидох в Миграция написах молба и ми дадоха входящ номер и така вече година и половина не ми отговарят.Бащта ми иска да отиде в Стразбург да тарсим своите права защтото от тук е невазможно.

А от тогава ти появявал ли си се в Миграция да питаш какво става с твоята жалба какво да правиш ?Бързо се появи там не се бой няма да те екстрадират в Армения- ти тук в Българя си толкова години родителите ти са тук имаш толкова много основания и то законови да пребиваш тук ,само че трябва да се узакониш и по документи
Дано и nikiboy се включи в разискаванията :?
Последна промяна anamariq на 21 Сеп 2009, 17:35, променена общо 1 път
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот donna » 21 Сеп 2009, 17:34

Баща ти има документи и няма кво да прави в Страсбург , ти си на мушката , за молбата казах ти щом не е отговорено приравнено е на мълчалив отказ ,който не сте обжалвали и вс . си е влязло в сила.
По тази причина идете в миграция разговаряйте ,и ако трябва подайте наново документи , казвате че нямате гражданство , а чужда държва ви търси за казарма ...луда работа.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 21 Сеп 2009, 17:45

в София Миграция не еднокрадно сам се итересувал и те никакв отговор,казват ми да отида в Монтана Миграция да питам.А от тук Монтана ме плашат че ще ме изгонят от България.Не ги интересува че сам дал молба и чакам.
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Следваща

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron