начало

Маските на открито са задължителни, когато не може да се спази дистанция от 1,5 метра Маските на открито са задължителни, когато не може да се спази дистанция от 1,5 метра

Местене в БГ

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.

Местене в БГ

Мнениеот Пътникова » 02 Юни 2002, 18:35

Искам да се връщам в БГ с все багажа си. Какви документи са ми необходими от чужбина, за да не се наложи да подарявам хладилник, перална и т.н. на митнимарите... Благодаря!
Пътникова

RE: Местене в БГ

Мнениеот remo » 03 Юни 2002, 22:50

Мадам Пътникова! Според мен, най-необходима Ви е правилно и пълно попълнена митническа декларация при влизане в РБългария! Бихте могли да използувате и товарен контейнер, който се проверява и запечатва от митническите власти в страната от която тръгвате, а разпечатването става в България в града получател, който посочите. Не мисля, че за домашна покъщнина ще Ви искат документи за произход, но не е лошо да имате такъв за по-ценните вещи - видеостена, скъпа аудио и видеотехника! Обаче - гаранция - Франция! Все пак това е българска митница, и "Краунт ейджънтс" все още нямат прерогативи! ;-))))
remo

Назад към Гражданство