начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

забрана за влизане в САЩ

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


забрана за влизане в САЩ

Мнениеот teodora78 » 16 Юни 2009, 10:04

Здравейте, на всички във форума..Имам следния въпрос - имам забрана за 5 години за влизане в Сащ (червен печат),след като съм влизала вече един път,а приятелят ми има американско гражданство. има ли някакъв начин да отида легално при него т дали като съпруга дали като годеница преди да е изтекло това наказание.ще съм благодарна да чуя всяко мнение...Благодаря предварително....успех на всички тука...
teodora78
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Юни 2009, 09:56

Re: забрана за влизане в САЩ

Мнениеот nikiboy » 16 Юни 2009, 20:50

тук ми е трудно да отговоря на 100%.
Но имайки предвид законите на белите държави, ще ти е трудно.
Попитайте в американското посолство, може би при брак с американски гражданин е възможно, но няма да се очудя пак да ви откажат.
Държавата си уважава институциите и интереса.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: забрана за влизане в САЩ

Мнениеот teodora78 » 18 Юни 2009, 17:05

Проверих в американското посолство -там нямам информация,че имам забрана.Казаха ми,че мога да си кандидатствам за виза.Възможно ли е да не ми я дават и при кандидатстване да ми откажат или наистина в САЩ не са ми наложили забрана.Нещо много странно ми изглежда това....
teodora78
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Юни 2009, 09:56

Re: забрана за влизане в САЩ

Мнениеот nikiboy » 18 Юни 2009, 17:47

А Вие откъде сте сигурна че имате забрана?

Ако в посолството нямат информация, стига коректно да са отговорили, а вие имате само печат в паспорта - отивате и си сменяте паспорта и отивате на интервю за нова виза. Дадат ли ви виза - всичко е ок, не ви ли дадат - вече питате при брак с американски гражданин дали ще премахнат забраната.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: забрана за влизане в САЩ

Мнениеот Angelovv » 19 Дек 2009, 10:38

Американското консулство може и да не знае за забраната и да издаде визата, която служи единствено за качване на самолета и достигане до имиграционният служител в точката на влизане в САЩ. Там неминуемо ше бъде хваната ако има забрана и върната със следващият самолет обратно.
Консулството е подчинено на Държавният департамент на САЩ, а имиграционните служители на Department of Homeland Security и обикновено базите им данни са различни.
В молбата за виза пред американското консулство в София трябва да се отбележат всички пътувания (излизане и влизане) в САЩ, откъдето следва еднозначно дали има забрана или не, тоест ако има забрана трябва да се лъже в молбата за виза и ако ина късмет, базата данни в американското консулство в София да не е пълна то те ще издадат виза, но влизането в САЩ е малко вероятно. Базата данни в американското консулство се прави от консулството на база на издадените визи от тях, но те не знаят кога лицето се е върнало за да кажат дали има забрана или не. Така че справката която сте получили е нереална.
Американското консулство определя дали има забрана на базата на подадената молба с отбелязаните дати на влизане и излизане от САЩ, като датите на влизане трябва да съответстват на издадените от тях визи.

Една опция е смяната на името.

Другата възможност е брак с американеца, като тази процедура е около 1 година и трябва Waver за забраната, която трудно се дава (Waver за забраната трябва да се направи от опитен адвокат).

Друга възможност е да иска виза за годеница (там няма Waver) и последствията са същите като при обикновебата виза.
Angelovv
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2007, 20:16

Re: забрана за влизане в САЩ

Мнениеот nikiboy » 19 Дек 2009, 20:13

Не мога да се съглася, че посолството на САЩ у нас няма информация за наложените мерки на граждани в САЩ .
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: забрана за влизане в САЩ

Мнениеот Angelovv » 20 Дек 2009, 06:11

nikiboy написа:Не мога да се съглася, че посолството на САЩ у нас няма информация за наложените мерки на граждани в САЩ .


В над 90% от случаите за забрана няма издаден никакъв документ (административен или съдебен) за наложената забрана.

Тя се устанoвява в монента на завеждане на нова процедура по информацията, подадена в молбата от апликанта и частично от наличната база данни, чрез съпоставяне на фактите от което следва отказ (в случая админстративен). Обжалването на адмистративният отказ (както в случая) при молба и отказ в САЩ може да се направи в имиграционният съд, а ако молбата и отказът е направен от консулски отдел (извън САЩ) не подлежи на обжалване и отказът е окончателен (може да се иска само консула да преразгледа решението си, поради поява на нови обстоятелства) и последното е окончателно.
Angelovv
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2007, 20:16

Re: забрана за влизане в САЩ

Мнениеот nikiboy » 20 Дек 2009, 15:08

В момента в който отидете на интервю в посолството, там служителят вече знае бил ли сте в САЩ, колко време сте бил, имате ли провинения и т.н.
Никога няма да ви издадат американска виза оттук и чак там на границата да ви върнат, защото имате забрана.
Просто няма да получите виза оттук.
Аз така разбрах мнението горе.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron