начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Африканка в България

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Африканка в България

Мнениеот paruchev_ » 13 Юни 2009, 15:50

Здравейте искам да попитам за следното: имам позната която по националност е Африканка,но иска да доиде в България, какво трябва да притежава като документи за да дойде в България за малко и по принцип колко време има право да стои в българия,причината да иска да дойде е,че има оферта за работа от едно семейство като детегледачка,но ще работи там без трудов договор,затова искам да попитам според мен не и трябва виза,защото поне аз като съм излизал от България никой не ти слага печат на паспорта дефакто незнаят кога си влязал в България-затова дайте съвет какво трябва да направим?
paruchev_
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 21 Ное 2008, 18:34

Re: Африканка в България

Мнениеот miriam » 13 Юни 2009, 17:52

централна африканка или южна африканка е , защото и африканките имат регионално разделение....
африканка по народност...глупости на търкалета :lol:

р.р. тия нямат статут , тях ги внасят на едро като китайците , ако не вярваш попитай във външно
:lol:
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Африканка в България

Мнениеот Melly » 13 Юни 2009, 18:16

р.р. тия нямат статут , тях ги внасят на едро като китайците , ако не вярваш попитай във външно
:lol:
с печат "Франко д`ома" :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Африканка в България

Мнениеот hasplu » 13 Юни 2009, 18:46

paruchev_ написа:имам позната която по националност е Африканка


туй дживотно кво е ???

paruchev_ написа: според мен не и трябва виза,защото поне аз като съм излизал от България никой не ти слага печат на паспорта дефакто незнаят кога си влязал в България


туй си е направо за темата с бисерите :mrgreen:
Аватар
hasplu
Потребител
 
Мнения: 486
Регистриран на: 06 Фев 2002, 12:42

Re: Африканка в България

Мнениеот nikiboy » 14 Юни 2009, 23:34

paruchev - мисля си, че ако зададете правилно въпроса ще получите и смислен отговор.
Като общо - ще й трябва виза. Но зависи, много зависи от много неща.
Не схващам има оферта от едно семейство, и вие я познавате и .....тя ще излзезе българка - хайде сега си поставете въпроса правилно :)
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Африканка в България

Мнениеот paruchev_ » 15 Юни 2009, 16:09

вече бях в отдел миграция и ми обясниха че ако получи бизнес покана може да влезе в БГ без проблем за 30 или 15 дена,стига да бъде назначена на работа и на това основание да кандидатства за виза за 1 година.Но аз искам да попитам ако с тази бизнес виза дойде в БГ и вместо да я наемаме на работа може ли да и открием ЕООД и на базата на това да кандидаства за виза за 1 година?
paruchev_
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 21 Ное 2008, 18:34

Re: Африканка в България

Мнениеот nikiboy » 15 Юни 2009, 20:59

Вариант 1:
Бизнес покана:
Кани я фирма, като тя също трябва да е представител или да има нещо общо с тази фирма - с една дума, ако тя е на 19 години безработна, и я кани някаква фирма примерно търговия на дребно - да забрави виза.
Бизнес визата е за бинзес. Тя не е в тази графа

Вариант 2:
Частна покана:
Покана декларация от Миграция-2 еднообразни екземпляра нотариално заверени, нотариално заверена имотна декларация че имате жилище на ваше име, под наем или живеете при родител и т.н., служебна бележка то месторабота ( пенсионно ) на канещия ( тоест трябва да има официални доходи ). Такса 10лв.

Това са двата варианта - за Вас важи номер 2. Ще и дадат виза С за срок до 90 дни, но вероятно повече от 30 в нейния случай няма да е, защото като цяло няма основание за по-голям престой. Тази виза не се продължава в България, освен в краен случай ( операция, тежка болест и т.н. ).
Ако желае да пребивава в България, и трябва виза Д, и основание за продължително или постоянно пребиваване - вижте Закона за чужденците в Република България - http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/EA4105F9 ... HRB_BG.pdf - чл.24 и 25. Но почнете да четете от ГЛАВА ТРЕТА чл.22.
ако имате въпроси - и не ме убият за конкуренция - заповядайте :)
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron