начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Задграничен паспорт

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Задграничен паспорт

Мнениеот milia » 08 Фев 2009, 13:09

Накратко: Европейски Ученически парламент организира ден "Евроскола" по програмата "Европейското училище за Европейския парламент" (за повече информация - http://education.actualno.com/news_201300.html ). Тази година избраха нашето училище да представя България. Избират се 20-25 ученика от 2 випуска и аз съм от избраните. Пътуването до Страсбург минава през Белград.
Затова ми е необходим задграничен паспорт и заверено пълномощно от двамата родители. Родителите ми са женени, но не живеят заедно (живея с майка си). Баща ми не желае да ме пусне през Сърбия (на основание трагедията в Лим, отношенията България-Сърбия и евентуално отвличане на нашия автобус докато минава оттам).
Навършила съм 17 години, 18 навършвам през юни, а пътуването е през месец май. Има ли начин да си извадя задграничен паспорт без неговото съгласие?
milia
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Фев 2009, 12:56

Re: Задграничен паспорт

Мнениеот wit » 10 Фев 2009, 18:32

Най-добрия вариант е, както Ви е написал колегата да се споразумеете. Проблемът е не в паспорта, на Калотина и с лични карти + 20 евро пускат, а в разрешението за излизане от страната. Делцето е съдебна администрация, но тръгнете ли по този път - РД е минал и упражнението се обезмисля. Пак опитайте с молби и убеждаване. Краен вариант - медиация. Успех!
wit
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 17 Мар 2006, 11:17

Re: Задграничен паспорт

Мнениеот milia » 10 Фев 2009, 21:11

Убедихме го! Благодаря ви за съветите :-)
milia
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Фев 2009, 12:56


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron