начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Промяна на фамилия

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Промяна на фамилия

Мнениеот kristin_a » 26 Ное 2008, 19:45

Здравейте,много ще съм благодарна,ако ми помогнете в следния казус: Постановено е съдебно решение за разтрогване на брака между двама българаски граждани, постоянно пребиваващи в Република Южна Африка. В съдебното решение на Африканския съд никъде не е посочено,каква ще бъде фамилията на съпругата след развода / там няма такава практика/. В БГ съдебното решение е признато от кмета на съответната община и е отразена поправката в гражданското състояние на съпругата,но естествено не е възстановено моминското и име, тъй като Съда в Африка нищо не се е произнесъл по този въпрос. Въпросут ми е;ако се заведе иск за промяна на фамилно име в СРС-Брачна колегия, дали биха ми го уважили. Нямам някакви конкретни \"важни причини\",които да налагат това, фамилията не е осмиваща или опозоряваща,какво бих могла да измисля?? Просто съпругата иска да си възстанови \" моминското име\".Забравих да спомена,че всичките и африкански документи за самоличност са с моминската и фамилия и са издадени след развода/ това би ли се тълкувало като важна причина?/.Предварително благодаря на всички,които ми помогнат!
___________________________
Пишете на кирилица
moderator
kristin_a
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юли 2007, 12:23

Re: Промяна на фамилия

Мнениеот punisher » 12 Дек 2008, 11:11

Въпросут ми е;ако се заведе иск за промяна на фамилно име в СРС-Брачна колегия, дали биха ми го уважили.


Не мога да разбера само защо решихте,че трябва пред СРС-брачна колегия да го предявите.
Не знам дали сте колега,но ако сте-помислете.Отворете си ЗГР и ГПК.
Ако не сте-тогава потърсете адвокат.Че ще огелпите нещата на жената.
Успех!!!
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив

Re: Промяна на фамилия

Мнениеот marya1953 » 09 Май 2011, 12:08

има ли образец на молбата за подаване в съда за смяна на фамилия след развод при условие че е запазена фамилията на бившия съпруг при развода
marya1953
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2010, 10:56

Re: Промяна на фамилия

Мнениеот nk7702n » 09 Май 2011, 15:48

Както ви е казал колегата, делото се завежда от адвокат, имате шанс за успех с оглед посочените от Вас обстоятелства, не се бавете, а отивайте при адвокат.
Никой не предлага във форума готови образци.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron