начало

Член на СИК е глобен с 1000 лева, след като гласувал два пъти на евроизборите Член на СИК е глобен с 1000 лева, след като гласувал два пъти на евроизборите

имам ли право да се изваждам карта за постоянно пребиваване?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


имам ли право да се изваждам карта за постоянно пребиваване?

Мнениеот sofiene » 11 Окт 2008, 09:54

Аз съм чужденец ( от Тунис: държавата е не членка на европейски съюз) идвал до България Септември 2002г. за да уча. След като си взел диплома на 2007г. се оженех на българка (октомври 2007г).
Сега мой въпрос е: Имам ли право да се изваждам карта за постоянно пребиваване в РБ ?

Чл. 25. Разрешение за постоянно пребиваване могат да получат чужденците:
1. от българска народност;
2. (изм. - ДВ, бр. 29 от 2007 г.) пет години след сключването на граждански
брак с постоянно пребиваващ в страната чужденец;
3. (изм. - ДВ, бр. 29 от 2007 г.) малолетни и непълнолетни деца на постоянно
пребиваващ в страната чужденец, които не са встъпили в брак;
4. (изм. - ДВ, бр. 42 от 2001 г.) родители на български гражданин, когато му
осигуряват дължимата по закон издръжка, а в случаите на припознаване или
осиновяване - след изтичане на 3 години от припознаването или осиновяването;
5. (изм. - ДВ, бр. 29 от 2007 г.) пребивавали на законно основание без
прекъсване на територията на страната през последните 5 години, като в случаите по чл.24, ал. 1, т. 3 се отчита само половината от времето на пребиваване;
6. (изм. - ДВ, бр. 11 от 2005 г.) инвестирали в страната над 500 000 щатски
долара по законоустановения ред;
7. (нова - ДВ, бр. 42 от 2001 г.) които не са лица от български произход, родени
на територията на Република България, изгубили са българското си гражданство по
изселнически спогодби или по собствено желание и желаят трайно да се установят на
територията на страната;
8. (нова - ДВ, бр. 37 от 2003 г.) които до 27 декември 1998 г. са влезли,
пребивават или са родени на територията на Република България и чийто родител е
сключил граждански брак с български гражданин;
9. (нова - ДВ, бр. 29 от 2007 г.) членове на семейството на български гражданин,
ако са пребивавали непрекъснато на територията на Република България през
последните пет години.


Аз мисля че според чл.25 ал.9 от ЗЧРБ имам право, но в полицията казаха че нямам право защото нямам още 5 години след брак!!!!! Но то не пише никъде на чл.25 девета точка от ЗЧБ "след брак" !!!!!!!!!??
sofiene
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Окт 2008, 12:38

Re: имам ли право да се изваждам карта за постоянно пребиваване?

Мнениеот Magnollia » 14 Окт 2008, 11:09

От информацията, която давате, мисля, че имате право и можете да получите карта за постоянно пребиваване, но за всички документи ще е най-добре да Ви помогне адвокат, защото сам може би няма да се справите.
Понякога истината може да ни избоде очите ....
Аватар
Magnollia
Потребител
 
Мнения: 307
Регистриран на: 08 Окт 2007, 10:28

Re: имам ли право да се изваждам карта за постоянно пребиваване?

Мнениеот sofiene » 17 Окт 2008, 16:31

От информацията, която давате, мисля, че имате право и можете да получите карта за постоянно пребиваване, но за всички документи ще е най-добре да Ви помогне адвокат, защото сам може би няма да се справите.


мерси за вашия отговор, проблема че няма адвокати който се занимават с такива работи в градът кадета живея сега (На 80Км от София)за това се обърна се към сайта.
ако някой има адреси за адвокати (облост София)да ми даде да се консултирам с тях.
sofiene
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Окт 2008, 12:38

Re: имам ли право да се изваждам карта за постоянно пребиваване?

Мнениеот vikolina » 10 Ное 2008, 21:17

da trqbva da doideh v sofiq ima advokati
vikolina
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Ное 2008, 16:16


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron