начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Разрешително за пребиваване

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Разрешително за пребиваване

Мнениеот emilyxst » 12 Юли 2018, 12:23

Здравейте! Имам нужда от информация и малко помощ, тъй като от дирекция “Миграция” не бяха никак ясни и полезни.
Проятелят ми е албанец и искаме да заживеем постоянно в България. За целта на него ще му е необходимо разрешително за пребиваване. Проблемите са няколко:
1. Досега сме живяли в Италия. Той е завършил университет там и е работил там, като има все още валидно разрешително, издадено от Италия. Издадено му е за работа и е валидно 1 годона, тоест до февруари 2019. Има ли това разрешително някаква стойност и важност тук?
2. Доколкото разбрах, се посочва мотив при искането на разрешително за пребиваване тук. Той няма готов трудов договор или предвидена работна позиция, тъй като е необходимо време, за да намери работа. Освен това, не се ли получава кръговрат с документите - как ще подпише договр, ако няма разрешително за пребиваване и как да вземе разрешително, ако няма документ, удостоверяващ, че работи или ще започне да работи?
3. Има право на 90-дневен престой без разрешително, мисля. Необходим ли е някакъв документ през тези 90 дни?

Извинявам се, ако съм поставила грешно въпроса, просто наистина ми е сложно да разбера простичките и последователни стъпки. Много благодаря предварително!
emilyxst
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2018, 12:14

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron