начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Право на собственост (употреба?) върху снимка.

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Право на собственост (употреба?) върху снимка.

Мнениеот ihaveaquestion » 01 Юли 2020, 16:07

Здравейте. Когато човек заплати да му се направят снимки (например паспортни) във Фото студио, кой става притежател на правата върху снимките? Може ли авторът ( фотографът ) да ги използва след това например за рекламна дейност свободно. Питам тъй като, при проверка в Google къде да се снима човек излизат много студиа , които очевидно използват снимките на бивши клиенти и не един двама, а стотици. Паспортните снимки не са ли вид личнни данни, все пак на тях ясно се вижда лицето и то може да бъде идентифицирано?
ihaveaquestion
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юли 2020, 15:58

Re: Право на собственост (употреба?) върху снимка.

Мнениеот jhoro » 01 Юли 2020, 18:00

ihaveaquestion написа:Здравейте. Когато човек заплати да му се направят снимки (например паспортни) във Фото студио, кой става притежател на правата върху снимките? Може ли авторът ( фотографът ) да ги използва след това например за рекламна дейност свободно. Питам тъй като, при проверка в Google къде да се снима човек излизат много студиа , които очевидно използват снимките на бивши клиенти и не един двама, а стотици. Паспортните снимки не са ли вид личнни данни, все пак на тях ясно се вижда лицето и то може да бъде идентифицирано?


Становище на Комисията за защита на личните данни - В кои случаи не се изисква съгласие за обработване на лични данни
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Право на собственост (употреба?) върху снимка.

Мнениеот ihaveaquestion » 01 Юли 2020, 18:35

jhoro написа:
ihaveaquestion написа:Здравейте. Когато човек заплати да му се направят снимки (например паспортни) във Фото студио, кой става притежател на правата върху снимките? Може ли авторът ( фотографът ) да ги използва след това например за рекламна дейност свободно. Питам тъй като, при проверка в Google къде да се снима човек излизат много студиа , които очевидно използват снимките на бивши клиенти и не един двама, а стотици. Паспортните снимки не са ли вид личнни данни, все пак на тях ясно се вижда лицето и то може да бъде идентифицирано?


Становище на Комисията за защита на личните данни - В кои случаи не се изисква съгласие за обработване на лични данни


От тази статия не става ясно законно ли е или не е. Съгласие ми е ясно, че не се изисиква, аз отивам и доброволно го давам. Въпросът е има ли права фотографът/студито върху снимките, за които съм заплатил да ми се направят, те да бъдат изпозлвани с цел реклама от тях без мое съгласие. Изобщо не е засегнат този въпрос в становището на Комисията.( може би аз не разбирам)
ihaveaquestion
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юли 2020, 15:58


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron