начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Авторско право върху "Олимпийски игри"

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Авторско право върху "Олимпийски игри"

Мнениеот lanfear » 07 Фев 2014, 13:57

Днес научих с учудване, че не можело да се използват изразите "олимпийски игри", "олимпиада" и прочие за реклама на предлагана от търговец услуга, примерно - "По случай Зимните олимпийски игри, започва Зимната кроасанена олимпиада, всеки трети получава награда." И те това нарушавало нечии права. Уж на МОК, поради наличието на Олимпийската харта. Какво ще кажете?
ОХ:
4. Олимпийският символ, знаме, мото, химн, идентификации (включително, но не
само „Олимпийски игри” и „Игри на Олимпиада”), обозначения, емблеми, огъня и
факлите, както е описано в правила 8-14 по-долу, за удобство могат да бъдат наричани
заедно или поотделно „олимпийска собственост”. Всички права на някоя или на всички
олимпийски собствености, както и правата за тяхната употреба, са изключителна
собственост на МОК, включително, но не само, до използването им за правене на
печалба, търговски или рекламни цели. МОК може да дава разрешение за ползване на
всички или част от неговите права при предварително определени условия от
Изпълнителното бюро на МОК.
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Авторско право върху "Олимпийски игри"

Мнениеот moommy » 07 Фев 2014, 16:15

lanfear написа:Какво ще кажете?

"Ахам" ще кажа аз :)
Има и още:
http://www.wipo.int/treaties/en/ip/nair ... wo018.html
Аватар
moommy
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 11 Авг 2008, 11:42
Местоположение: София

Re: Авторско право върху "Олимпийски игри"

Мнениеот lanfear » 07 Фев 2014, 16:54

Ама тя е за логото? Или моят превод куца?
Аз ти говоря само и единствено за думичката олимпиада, примерно.
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Авторско право върху "Олимпийски игри"

Мнениеот lanfear » 07 Фев 2014, 17:05

И освен това, кой ще ми търси отговорност, и на какво основание? Не знам да има норм. акт, който да дава такива правомощия на БОК, както в Щатите и Англия, например. А и какъв е обекта на това право, всъщност? Не е произведение, нито изобретение, нито търговска марка... А ако съм писател, и искам да издам и продавам книга със заглавие "Олимпиадата", пак ли ще съм в нарушение? Нещо е сбъркано ... :D
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Авторско право върху "Олимпийски игри"

Мнениеот lanfear » 07 Фев 2014, 17:09

А ако искам просто да организирам промоции и намаления за клиентите си по повод Олимпийските игри, за периода на времетраенето им?
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron