начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Licens na PS-programa

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Licens na PS-programa

Мнениеот Питащ » 12 Мар 2003, 16:09

Здравейте, нужна ми е информация относно патентоването (ако има такова) и лицензирането на авторски софтуерен продукт. В закона за патентите пише, че компютърните програми не са изобретения, т.е. не подлежат на патентоване. Аз нямам фирма. Как да получа авторско право върху програмата си за да потърся пазар за нея, без да рискувам че друг ще го упражни? Що ще рече в случая лицензиране? Бос съм в тази област и търся информация. Благодаря Ви!
Питащ
 

Re: Licens na PS-programa

Мнениеот hebigatsu » 12 Мар 2003, 16:40

Няма такова понятие - лицензиране на авторски софтуерен продукт. Вашите права като създател се защитават от Закона за авторското право и сродните му права. Желателно е за да предотвратите спор за авторство върху създаденото от вас произведение да организирате представянето му пред обществото, по такъв начин, че да е невъзможно някой друг да оспори нито датата нито съдържанието на създаденото от вас. От там нататък внимавайте много като организирате разпрастранението на вашата програма(възпроизвеждането й на CD и пускането й в продажба) да не прехвърлите без да искате правото си на издателя. Най- добре е да се свържата с юрист, който да е компетентен в тази област за да ви обясни нещата в детайли. Ако желаете пишете ми на майла, като ми посочите от кой град сте за да мога евентуално да ви насоча към компетентен специалист.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron