начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Мнениеот kana5 » 01 Авг 2013, 13:07

Моля за препоръка на добър адвокат, който има реално спечелени дела по интелектуална собственост.
П.П Имам и друго питане - има ли регистър, в който може да се открият адвокатите и съответно техните кантори със спечелени и загубени дела -количество :idea: :idea: ?

Предварително Ви благодаря!
Последна промяна kana5 на 01 Авг 2013, 14:53, променена общо 4 пъти
kana5
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Юли 2009, 15:00

Re: Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Мнениеот bludniq_sin » 01 Авг 2013, 13:37

Съжалявам, че не мога да препоръчам никой обаче това с регистъра искрено ме разсмя :) Дефинирайте "спечелено" дело :) Включете си личните съобщения ако не сте го направил - вероятно може някой форумец, който има опит да се свърже с Вас.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Мнениеот kana5 » 01 Авг 2013, 14:44

Кое е непонятно под спечелено и загубено дело. По-интересно е , че до този момент няма нито едно предложение.
kana5
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Юли 2009, 15:00

Re: Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Мнениеот ykovachev » 01 Авг 2013, 14:55

Е, как "кое е непонятно"?
Не знам дали си давате сметка колко не са толкоз елементарни нещата, ама да цитирам по памет един съдия от СГС: "Обикновено в един спор и двете страни са неизправни, само че едната малко повече от другата. Много рядко единият е абсолютен звяр, хайдук и мошеник, а другият - целият в бяло".
Това означава, че дори тактически може да се търси повече, а да се присъди по-малко. По различни съображения. Печелите не 10 лв., а 5. Това сега "спечелено" дело ли е?
Може да сте на страната на ответника и да се търси минимизиране на загубите, защото е ясно, че не може да се спаси всичко. Спасява се квот може, ама ответникът все пак е осъден да плати нещо. При софийската топлофикация това положение не е рядкост досега. А това - "спечелено" ли е?
И тъ нъ...
Това да не ви е тенис - или единия, или другия :mrgreen:
Ааа, иии ъъъ... тука "добрите адвокати по интелектуална собственост" изобщо не стоят на опашка да Ви се редят плахо да молят за бачкане... Уточнявам - аз изобщо не работя тази материя, а сега имам час престой, та се дракам за убиване на времето :P
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Мнениеот kana5 » 01 Авг 2013, 15:01

Питам някой, който знае и може да препоръча.
kana5
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Юли 2009, 15:00

Re: Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Мнениеот ykovachev » 01 Авг 2013, 15:10

И да знам, как да Ви препоръчам, като не ми е ясно какъв е Вашият критерий за "спечелено" дело? Колегата може да си разбира отлично от работата, ама Вие какво ще искате у СиВи-то? Че е заклал, унищожил, фалирал "врага" по делата (и по колко дела - 10, 20, 100) или що? :roll:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Мнениеот kana5 » 01 Авг 2013, 15:36

Моят "критерий за "спечелено" дело" е колегата ви да си разбира отлично от работата, да съм от :D , а не от :oops: . Лек ден
kana5
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Юли 2009, 15:00

Re: Препоръчайте добър адвокат по интелектуална собственост

Мнениеот borovinka » 01 Авг 2013, 15:48

Много ви е неясен критерият за спечелено дело, затова едва ли ще получите адекватен съвет и насочване тук.
Познавам поне 3-ма адвокати, занимаващи се с интелектуална собственост, но при посочените от вас "критерии за професионалност" не бих се ангажирала да ви препоръчам имената на който и да било от тях.

Уточнете за какво искане/дело става въпрос, може някой от форума да се заинтересува и да си размените контакти в ЛС.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron