начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

нарушено право върху марка

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


нарушено право върху марка

Мнениеот advocat7575 » 14 Яну 2013, 18:09

Здравейте, колеги!
Като млад юрист, който не се е занимавал със ЗМГО моля за малко помощ.
Казусът е следният- имам клиент- юридическо лице, който е внесъл на пазара продукт от китай, върху който е изписана известна защитена марка. Стоката понастоящем е отнета от митница-София, в очакване на становище от кантората, пазеща интересите на марката. Материалният интерес е малък. / стойността на стоката е ниска /.
Може ли да се ангажира отговорност на производителя в Китай, като се има предвид, че по изпратена оферта и фактурата, съпътстваща стоката марката е изписана- тоест производителят предлага богат асортимент от известни марки, сертификати за съответствие и за продажби на територията на ЕС и т.н.
Какво бихте ме посъветвали за да може клиентът ми да не претърпи загуби?
advocat7575
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2013, 17:58

Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron