начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Кражба на снимка от конкурентна медия

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кражба на снимка от конкурентна медия

Мнениеот boykova » 09 Ное 2009, 22:05

Здравейте,
имам специализиран сайт, за който аз списвам всички материали, ходя лично на събитията и заснемам видео материали с камера и правя снимки с фотоапарат. Наскоро се появи друг подобен сайт с претенцията да бъде конкурент на моя. От този сайт започнаха да крадат материали от мене, по-точно преразказват новините за събитията и да копират цели изречения, които аз съм отразила, а те дори не са се появили на мястото. Това го преживях, защото няма как да докажа, че преразказват моите репортажи.
Проблемът е, че започнаха да крадат и снимки от моя сайт.
В конкурентния сайт се появи снимка към една новина. Тази снимка е открадната от моя сайт, където е публикувана още през месец февруари тази година. Крадците са изрязали снимката, за да скрият моя воден знак, който стои в ъгъла; и най-нагло са поставили техен воден знак на моята снимка и са я качили в техния сайт.
Моля ви, да ме посъветвате какво мога да направя в случая?
boykova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:51

Re: Кражба на снимка от конкурентна медия

Мнениеот law-bg » 02 Фев 2010, 13:15

пратете им предупреждение да си махнат материала, и то тази част, която ви засяга.
След това сезирайте Министерството на културата - Отдел “Инспекторат по авторско право” /Дирекция “Авторско право и сродни права” към Министерство на културата е създадена през 1993 година след прекратяване съществуването на Агенцията за Авторско право/, като висш орган за защита на авторските права по ЗАПСП.
Аватар
law-bg
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 10 Яну 2010, 22:43


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron