начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Моля за малко помощ

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за малко помощ

Мнениеот moondancer » 05 Дек 2008, 18:18

Здравейте,
Имам следния проблем: Притежавам сайт от няколко години, като всички текстове в него са писани от мен още със самото му създаване. Напоследък наблюдавам, че тенденциозно се появяват (целите или части от тях) в други сайтове, със сходен характер и в сходния на моя уеб сайт бранш, като по този начин представляват директна конкуренция на мен и предлаганите от мен продукти и услуги. Какво мога да направя от законова гледна точка и има ли въобще решение на казус от такъв ранг? Бихте ли ме насочили към адвокат или адвокатска кантора, които да ми съдействат? Благодаря предварително.
moondancer
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Дек 2008, 18:06

Re: Моля за малко помощ

Мнениеот evil_kitty007 » 05 Мар 2009, 23:39

Аз не съм юрист, но си мисля, че:

Преди или след всеки текст да сложиш инфо, че той е интелектуална собственост и/ли е защитен от закона за авторско право и съответно се забранява разпространението му в какъвто и да било вид без твое писмено разрешение. И дати сложи, кое кога е публикувано.

После ако някой го копне можеш да уведомиш... не знам коя точно институция, питай юристите... ама е една дъъъълга и широка... Не знам какви са ти практическите шансове да се защитиш, най-добре прочети закона за авторското право и интел. собственост.

Ама и юристите, никой нищо да не пише :evil:
evil_kitty007
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 05 Мар 2009, 22:35


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron