начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Нарушени авторски права в Интернет - последствия?

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нарушени авторски права в Интернет - последствия?

Мнениеот dontstop » 08 Ное 2008, 01:15

Здравейте!

Имам фенсайт на един български футболист, играещ в Англия. Съдържанието е информация за него, снимки и видео.

Преди малко получих писмо от някаква си фирма NetResult (http://nr-online.com). Заявяват, че представляват Football DataCo, които пък държат правата на FA Premier League (английската футболна лига). Уведомяват ме, че на сайта ми има видео файлове и снимки с нарушени авторски права. Искат да ги сваля незабавно.

Въпросът ми е какво да правя ;) Видеотата няма да ги пипам, защото са от youtube, vimeo, vbox7 и други такива сайтове... тоест не ги хоствам аз, не се намират на моя сървър. Да махам ли снимките? Не искам да ги махам. Какво могат да ми направят и има ли някаква реална опастност?

Очаквам съвети, благодаря :)
dontstop
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Ное 2008, 00:48

Re: Нарушени авторски права в Интернет - последствия?

Мнениеот balkanski76 » 02 Дек 2008, 00:14

По-добре ги махнете, защото могат да решат да ви съдят. Има подобни случаи.
balkanski76
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Дек 2008, 23:59

Re: Нарушени авторски права в Интернет - последствия?

Мнениеот djigit » 04 Дек 2008, 13:29

Възможно ли е по интернет да се провери дали дадена марка е запазена?Порових се известно време в сайта на патентното ведомство, но не открих такава опция.
djigit
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2008, 10:16

Re: Нарушени авторски права в Интернет - последствия?

Мнениеот bobsana1 » 04 Дек 2008, 14:45

Нищо недей да махаш. Вероятността някой да се занимава с теб е почти нулева. Според мен няма и състав на престъпление в случая. Аз лично не бих се занимавал с такива маловажни случаи. А ДАНС НИКОГА не се занимават с такива простотии. Само бившия БОП и Икономическа полиция. На пак казвам, че случая я маловажен и несъставомерен. За да ти направят претърсване и изземване е нужно да има образувано ДП, а само на някакви си ел.писма и твърдения, никой прокурор няма да се върже.
bobsana1
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Окт 2008, 18:02

Re: Нарушени авторски права в Интернет - последствия?

Мнениеот moommy » 05 Дек 2008, 13:38

от djigit на 04 Дек 2008 12:29 pm
Възможно ли е по интернет да се провери дали дадена марка е запазена?Порових се известно време в сайта на патентното ведомство, но не открих такава опция.


Не особено надеждна търсачка за национални заявки/регистарции има на сайта на ПВ (BPO Online)

Обърнете внимание, че на територията на България действат и Международни марки, регистрирани по реда на Марридска спогодба / Протокол (http://www.wipo.int), както и CTM (европейски марки) - oami.europa.eu

И на двата сайта има търсачки, като имайте едно наум, че едва ли онлайн ще видите всички заявки. Дано се справите :)
Аватар
moommy
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 11 Авг 2008, 11:42
Местоположение: София

Re: Нарушени авторски права в Интернет - последствия?

Мнениеот niko14 » 13 Дек 2008, 01:40

Нали не са хоствани на твоя сървър? Тогава какво се плашиш, кажи им да се обърнат към youtube. Ако там ги спрат, вземи ги от друго място.
Последна промяна niko14 на 19 Дек 2010, 18:30, променена общо 1 път
niko14
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Апр 2008, 19:21

Re: Нарушени авторски права в Интернет - последствия?

Мнениеот balkanski76 » 17 Дек 2008, 00:01

Ааа, щом не се намират на Вашия сървър, няма проблем. При вас има само връзка.
balkanski76
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Дек 2008, 23:59


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron