начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Има ли някакъв онлайн регистър на лицата със запор?



Има ли някакъв онлайн регистър на лицата със запор?

Мнениеот archer6969 » 02 Май 2022, 13:41

Има ли някакъв онлайн регистър на лицата със запор, където да видя дали все още съм в него?
Преди 3-4 години имах запор и от банката казаха, че не можели да закриват сметки със запор на тях. Наскоро като реших да започна да изплащам сумата постепенно, казаха, че сметката била закрита. Аз не я бях закривал, просто спрях да я използвам и си пренасочих приходите да идват другаде, а не в банковата сметка.
Единствената възможна причина, която ми хрумва за закриването на сметката от банката е, че вероятно са ми вдигнали запора заради изтекла давност. Аз не помня точни дати кога ми сложиха запора и затова питам има ли къде да си потърся името и да видя дали още имам запор? Не ми се ще да ходя до ЧСИ-то, защото той пък може да реши да счете посещението ми там като "уведомление" и да рестартира давностния срок.
archer6969
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Май 2022, 13:31

Re: Има ли някакъв онлайн регистър на лицата със запор?

Мнениеот guest1 » 02 Май 2022, 17:25

Здравей!
На сайта на Министерство на правосъдието има информация за „Разработване и внедряване на електронна информационна система „Национален регистър на запорите“ - ама докъде са стигнали ...

В сайта на Камарата на ЧСИ има Централен регистър на длъжниците - може там да проверите.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1797
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Има ли някакъв онлайн регистър на лицата със запор?

Мнениеот kalahan2008 » 05 Май 2022, 10:07

archer6969 написа:Единствената възможна причина, която ми хрумва за закриването на сметката от банката е, че вероятно са ми вдигнали запора заради изтекла давност.

Има две възможни причини за закриването на сметката:
1. Взискателят не е поискал извършване на изпълнителни действия по делото повече от две години и ЧСИ е прекратил изпълнителното дело и е вдигнал запора;
2. Сметката е била дълго време с отрицателно салдо и съгласно общите условия на банката същата служебно я е закрила след определен период от време (в зависимост от общите условия периодът може да е различен).
Според мен е по-вероятно да е второто.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron