начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Срок за вдигане на възбрана ? Чси



Срок за вдигане на възбрана ? Чси

Мнениеот kibiraa » 26 Ное 2021, 21:46

Срок за вдигане на възбрана ?
Имам питане относно какъв е срока по закон Ч.С.И да махне възбраната върху имот.

2018г. купувам от баба си следния недвижим имот който има възбрана. Бабата е длъжника към Застрахователна акционерно дружество Армеец ад, Гр.София. Вече внесохме цялата сума по банков път на частен съдебен изпълнител като беше описано всички такси и разноски нейни.
Като посочваме длъжника бабата три имена и номер на делото и цялата сума която внесохме по банкова сметка на частен съдебен изпълнител. След като всичко е платено колко време е нужно да премахнат възбраната на имота. ? Като ги помолих да бъде с приоритет.

Само да подчертая че други тежести на имота няма.Преди да внесем сумата направихме справка по службата по вписванията на лице. От моя страна като собственик на имота няма.Освен само на бабата към Застрахователна акционерно дружество Армеец ад, Гр.София.

Да разбирам ли че възбраната ще бъде вдигната След като всичко е за платено ? може ли нещо да се обърка. Имота ще се продава и съм взел капаро от купувача за да оправя възбраната на имота и да изкарам скица и данъчна оценка.Разбира се имаме предварителен договор покупка продажба вътре е ясно описано какви пари ми е дал и за какво точно за погасяване на задължения към чси номер на делото дата и три име на бабата.Разбира се вътре е посочено че имам и срок за 1 месец. Никога не сме прави ли тия неща и е нормално да се притеснявам.Парите са преведе ни на частен изпълнител по банков път. От чси питах трябва ли да подам нещо като молба те казаха че ще изпратят писмо до Агенцията по вписванията. други ми викат че трябва да подам молба в имотния регистър или най добре да чакам да ми звъннат
kibiraa
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Ное 2021, 21:40

Re: Срок за вдигане на възбрана ? Чси

Мнениеот atom22 » 20 Фев 2022, 18:46

Сигурно вече имате отговор на въпроса, може ли да споделите колко време отне?
atom22
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron