начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Дължими суми от неплатени такси към банка



Дължими суми от неплатени такси към банка

Мнениеот whatsup » 01 Фев 2021, 21:37

Здравейте!

В края на месец януари получих уведомително писмо от събирателно дружество за дължими суми от неплатени такси към ПИБ. Дължимата сума е 21лв. и нека се абстрахираме от малката сума. Договора за сметка и дебитна карта е от 2004г, картата може би съм я ползвал година и не съм ходил за нова. Единствено съм ходил последните 5-6 години да внасям по сметна на БНП Париба за предсрочно погасяване на стоки на изплащане, но не съм ползвал сметката. Нося пари и плащам.
Днес отидох до банката, като поисках от кога са ми тия натрупвания, споменах и тригодишната давност, но явно не им се занимаваше с мен и ми цитираше служителката постоянно "офиса в София".
Справката, която ми дадоха излезе следното
до 09.2017 - 21,15лв - тука ми казаха, че сметката ми е била замразена
и
11.2020 - 2,50лв.
12.2020 - 2,50лв.
01.2021 - 2,50лв.
Тук отговора за тези такси е, че след като са ме дали на събирателното дружество са ми активирали сметката и съответно се начисляват месечни такси.
Попитах ги значи имам активна сметка и мога да я ползвам и съответно дълга ми е продаден на събирателно дружество, ми отговориха - да.
Не съм за тия 20лв. Съгласен съм, че не съм закрил сметката, но как събирателното дружество може да ме намери с едно нормално писмо, а банката не може. Ако ми се бяха обадили от банката преди години, щях да мина и да си платя, но някак това дружество ми идва в повече, като знам, че винаги си плащам всичко навреме. Също така, как ми активират сметката след 3 години, откогато са я замразили по думите им.
Не пазя никакви документи, попитах да ми дадат копие на това, което съм подписал и се започна, ама те сега къде ще са и т.н.
Ще съм благодарен за съвет.
Лека вечер!
whatsup
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2008, 23:01

Re: Дължими суми от неплатени такси към банка

Мнениеот jhoro » 01 Фев 2021, 22:42

Здравейте! Моите съвети са:
    1. Платите сумата - не е голяма - и закрийте или ползвайте сметката, по Ваш избор. За тези пари - не си струва да се ядосвате.
    2. Проверете в други банки за Ваши незакрити сметки.
    3. Спомнете си - какъв адрес сте дали в банката, и на какъв Ви е „намерило“ писмото. Може да сте променили адреса си. А може просто банката да е изчаквала и да е дала много задължения накуп - на
    колекторската фирма.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Дължими суми от неплатени такси към банка

Мнениеот whatsup » 02 Фев 2021, 07:28

Да, сумата е малка не го оспорвам, тя не е проблем. Вчера минах през всички банки, в които си спомням да съм имал сметки, всички са закрити и нямам такива проблеми там. Адреса ми е един и същ от 43 години.
По интересното е как така ми активират сметката отново, това няма да е направено само с мен, вероятно и при други хора е така. Хиляди сметки сигурно са реактивирани така и им се начисляват такси. Ако някой не получи това писмо, не го открият дори и по телефон, банката може няколко години да си му начислява такси и накрая да има още изненади, без човек да подозира какво се случва.
whatsup
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2008, 23:01


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron