начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?



Re: Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?

Мнениеот ilian_todorov » 21 Яну 2021, 18:13

jhoro написа:
ilian_todorov написа:Какво може да направи? Да влезе с полиция, въпреки че длъжникът не живее там!? В ГПК е описано, че може да отвори сгради само на длъжника! :!: :idea:

А, ей за това говорим!
А те ... ми пращат полицейски служители
nikodim77 написа:Щото, ако СИ е придружен от полицейски служители, не само, че ще ги пуснеш, ами после ще поостанеш и в РУП за „справка” за някой и друг час… :wink:

Още малко - и жандармерия, и ГДБОП!
Пп. ГДБОП влизат където искат, и без ЧСИ!

Има и хипотеза в която ЧСИ може да поиска да направи опис в жилище в което живеят хора, които дори не познават длъжника, който обаче има адресна регистрация. :idea: Има и такива случаи, но не знам на някой да са му описали вещите. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?

Мнениеот jhoro » 21 Яну 2021, 18:29

ilian_todorov написа:Има и хипотеза в която ЧСИ може да поиска да направи опис в жилище в което живеят хора, които дори не познават длъжника, който обаче има адресна регистрация. :idea: Има и такива случаи, но не знам на някой да са му описали вещите. :idea:

Простотии има всякакви.
Но няма логика (и материален интерес) от опис на „носени дрехи (даже да не е бельо) и обувки“! Едва ли, ЧСИ ще си покрие текущите разходи, камо ли - да се намали задължението!

Пп. Моите стари дрехи (здрави, но излишни) ги изхвърлям в специалния контейнер!
Изображение

Ппп. Ако пък описа е „само за спорта“ - ситуацията е както
„Туристът е човек, който намира най-трудния път, за да отиде там - където няма абсолютно никаква работа!“
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?

Мнениеот nikodim77 » 22 Яну 2021, 02:05

Жоро, позволяваш си да ме иронизираш?!? :
„Още малко - и жандармерия, и ГДБОП!
Пп. ГДБОП влизат където искат, и без ЧСИ!”

Със съмишленика ти Илян, опитвате да разсъждавате и по тази тема, добре, няма лошо…!
Само, не забравяй в какъв контекст написах думите, които си цитирал за да ме иронизираш!!!
Ще ти припомня: Ако ти отвориш на позвънилите ти СИ с придружаващите го полицаи, като са дошли на опис на имущество на лице, което е регистрирано по реда на закона на този адрес и ти им се опънеш, тоест не ги пуснеш…!
Не мога да се съглася с твърдението на Илян Тодоров, че в ГПК е описано, че може да отвори сгради само на длъжника! Там е записано и следното: "и да претърсва неговите вещи, жилище и други помещения".
Това, че СИ не се ползват от буквата на закона не означава, че ако срещнат някой като Жоро да им се пари на интересен, няма да му стоварят тежестта на закона..., пък после да си се жалва, ако ще и пред арменския поп.
Отново те предупреждавам Жоро! Не се бъзикай с мен!!!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?

Мнениеот jhoro » 22 Яну 2021, 12:15

Никодиме - недей така. Много лесно се обиждаш!
Извинявам се!

Обаче (понеже автора спомена „дрехи и обувки”) - я кажи, как се идентифицира един … панталон?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?

Мнениеот ivan21 » 22 Яну 2021, 14:26

Нека да отбележа, вече съм наясно че ползвани дрехи не се описват :D Все пак както казах за пръв път се сблъсквам с това и много неща не ми се връзваха и и за това питам.

Това, което ми се изясни, и се надявам съм разбрал, е че ЧСИ-то целта му е да извлече стойност от която и вещ да описва и ако това не е реалстично да стане най-вероятно няма да си прави труда освен ако целта е друга.

Вече, по-големият спор дали въобще има право да влиза при положение, че имота не е собственост на длъжника и той дори не живее, явно има някакви противоречия в различните закони,
ivan21
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Яну 2021, 21:05

Re: Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?

Мнениеот ilian_todorov » 23 Яну 2021, 14:16

jhoro написа:
ilian_todorov написа:Има и хипотеза в която ЧСИ може да поиска да направи опис в жилище в което живеят хора, които дори не познават длъжника, който обаче има адресна регистрация. :idea: Има и такива случаи, но не знам на някой да са му описали вещите. :idea:

Простотии има всякакви.
Но няма логика (и материален интерес) от опис на „носени дрехи (даже да не е бельо) и обувки“! Едва ли, ЧСИ ще си покрие текущите разходи, камо ли - да се намали задължението!

Пп. Моите стари дрехи (здрави, но излишни) ги изхвърлям в специалния контейнер!
Изображение

Ппп. Ако пък описа е „само за спорта“ - ситуацията е както
„Туристът е човек, който намира най-трудния път, за да отиде там - където няма абсолютно никаква работа!“

Опитът за опис на движими вещи на брат ми беше за да му направят мръсно. :idea: По принцип изпълнителното дело е да му причинят вреди, а не да си съберат дълга, което с оглед огромните му задължения към НАП е невъзможно. В случаят взискателят си плаща за да си направи кефа. :D
Брат ми се е заканил след като си погаси задълженията по давност да заведе дело срещу взискателя по чл. 439 от ГПК и след като го осъди да му плати разноските, да му образува изп. дело.
Интересното е, че те двамата дори не се познават. Случаи има всякакви, шарен свят. :idea:
Последна промяна ilian_todorov на 24 Яну 2021, 00:38, променена общо 1 път
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?

Мнениеот nikodim77 » 23 Яну 2021, 21:16

Здравейте отново
Дали ИД и действията по него за да направят мръсно, или с някаква друга „извънземна” цел, е без особено значение! ИД е факт и законът си е закон. Както се казва, „Палачинката (монетата) има две страни”. Едната гледна точка е на взискателя, който има пари и си плаща, а аз му разбирам кефа. Другата е на длъжника, прави каквото може, шиканира, и какво ли още, само и само да се измъкне…, е, и на него още по-добре му разбирам дерта. Това е живота… :roll:
Не мога само да разбера, как се завежда дело по чл. 449 от ГПК?!? :shock: :roll: :shock:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Опис на движими вещи на адрес, не на името на длъжника?

Мнениеот ilian_todorov » 24 Яну 2021, 00:42

nikodim77 написа:Здравейте отново
Дали ИД и действията по него за да направят мръсно, или с някаква друга „извънземна” цел, е без особено значение! ИД е факт и законът си е закон. Както се казва, „Палачинката (монетата) има две страни”. Едната гледна точка е на взискателя, който има пари и си плаща, а аз му разбирам кефа. Другата е на длъжника, прави каквото може, шиканира, и какво ли още, само и само да се измъкне…, е, и на него още по-добре му разбирам дерта. Това е живота… :roll:
Не мога само да разбера, как се завежда дело по чл. 449 от ГПК?!? :shock: :roll: :shock:

Спомена, че съм съмишленик на Жоро. Става въпрос само за тази тема или изобщо? :?:
Значи според теб, ако на адреса на който аз живея се е регистрирал брат ми, могат да дойдат и да ми опишат вещите, ако не мога да докажа с документи, че са мои? :?: Така ли е? :?:

И аз не знам. Става въпрос за дело по чл. 439 от ГПК. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Предишна

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron